Повернути вулиці Мельникова історичну назву - "Велика Дорогожицька", а сучасну вулицю Дорогожицьку назвати ім'ям Степана Сольського

публікація залишилось 14 днів
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 18 підписів залишилось 9982 підписів

Пропоную повернути вулиці Мельникова історичну назву – Велика Дорого́жицька, яку вона мала в 1869-1923 і 1944-57 рр. Те, що сусідня вулиця має назву «Дорогожицька», не повинно стати на заваді, оскільки вже є прецедент: повернення історичної назви «Велика Васильківська» вулиці Червоноармійській, при тому що існує Васильківська вулиця.
Проте, для унеможливлення будь-якої плутанини, можна було б одночасно перейменувати сучасну Дорогожицьку вул. (назва – з 1961 р.) на честь Степана Михайловича Сольського, київського міського голови у 1887 – 1900 рр. За його правління Лук’янівському кладовищу надано статус центрального (замість Аскольдової Могили), до некрополя прокладено дорогу та виконано роботи з його впорядкування. Похований на Лук’янівському кладовищі (ділянка № 9) у склепі-каплиці роботи архітектора Е. Брадтмана. Цей склеп є однією з архітектурних домінант некрополя. Історики називають С.М. Сольського найвидатнішим з-поміж очільників Києва дорадянського періоду. Степан Сольський вирізнявся демократичними поглядами, що дало змогу досить вільно діяти в Києві під час його каденції кільком українським національно-культурним осередкам у період дії Валуєвського циркуляру й Емського указу. Найголовніше ж те, що С. Сольський був відданим справі благоустрою столиці, активно виступав за впровадження новинок техніки в міському господарстві. За його головування й особистих зусиль у Києві було: відкрито першу міську електростанцію та низку інших важливих об’єктів інфраструктури (електричне освітлення, каналізація тощо), пущено перший у Східній Європі електричний трамвай, споруджено театр «Соловцов», а також закінчено будівництво Володимирського собору, відкрито пам’ятник Б. Хмельницькому. Вважаю, що такі очільники міста заслуговують на вдячність і пам’ять з боку нащадків, тобто сучасних киян.
(До речі: Комісія з найменувань КМДА з подачі ВО "Свобода" пропонує перейменувати вул. Мельникова на честь кінорежисера Ю.Г. Іллєнка, хоча цей, поза всяким сумнівом, видатний кіномитець ніяк не пов’язаний своїми життям і діяльністю з цією місцевістю; до того ж, відповідно до ухваленого Київрадою «Положення про порядок найменування об’єктів...» (2004) увічнення імен осіб у назвах вулиць можливе не раніше ніж через 10 років після смерті увічнюваної особи, а Ю.Г. Іллєнко помер 2010 р.)

повний текст петиції

Підписати петицію

Підтримуючи дану петицію, я надаю згоду Київській міській раді на обробку моїх персональних даних для ідентифікації користувачів сервісу електронних петицій (відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», Закону України «Про звернення громадян»)

Петицію підписали