Ландшафтний природний парк замість забудови південних Осокорків

публікація На реалізаціі 12.03.2016
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 11155 підписів залишилось 0 підписів

Генеральним планом міста Києва передбачено розширення меж міста за рахунок варварської забудови болотистих територій давніх заливних лугів на південь від житлового масиву Осокорки в бік Бортничів (в бік аварійної станції аерації).

На місці цілої екосистеми озер та боліт планується зведення багатоповерхових житлових кварталів, які повинні помістити ще понад 100 000 осіб, що неминуче призведе до транспортного колапсу на Південному мосту. Окрім цього на місці озер і боліт планується закладення та промзони із хімічним виробництвом.
В той же час місто не зважає на потребу сотень тисяч киян, які вже проживають в межах цього і так перенаселеного масиву. Замість того щоб закласти на цій території ландшафтний природний парк, де зможуть насолоджуватися повною тишею сотні тисяч мешканців прилеглих масивів, місто планує зведення дешевих панельних багатоповерхівок, які будуть розташовані впритул до аварійної станції аерації, яка переробляє каналізацію з усього Києва і звідки «запах» поширюється на всі прилеглі території на кілометри.

Чим особливо цікава дана територія? – уся ця територія є відносно дикою, "неушкодженою" містом. Це реальне дике болото і дуже красиві озера, до яких просто рукою подати.. від найближчих будинків не більше 400 м. Це ареали гніздування і проживання дуже багатьох диких птахів, серед яких є чимало рідкісних.
В усьому світі зараз дуже популярний так званий "Birdwaching" або просто "birding". Це коли люди їдуть за тисячі кілометрів щоб подивитися в бінокль на якусь маленьку очеретянку (пташка така). І Київ в Європі є свого роду унікальним місцем, тут збереглися десятки видів рідкісних птахів, які живуть просто посеред міста, якихось 10-15 хв. від готелю і ви на місці спостереження (принаймі так пишуть іноземці, любителі цієї справи, хто був в Києві (http://pernatidruzi.org.ua/art.php?id=153).
Внесок бирд-вочінгу в 2011 році в економіку США оцінюється в понад 106 000 000 000$ СТО ШІСТЬ МІЛЬЯРДІВ ДОЛАРІВ! це майже в чотири рази більше ніж бюджет України! Прямі витрати бирд-вочерів (в одних тільки США) на обладнання і подорожі склали понад 40 млрд.дол. Було створено понад 666000 робочих місць. Джерело: http://www.fws.gov/southeast/economicImpact/pdf/2011-BirdingReport--FINAL.pdf
А що Київ? будучи в центрі Європи, маючи унікальну природу, унікальну РІДКІСНУ орнітофауну, яка гніздиться за 400 м. від житлових масивів... Київ хоче цю природу знищити, забудувати, закатати в асфальт і залити бетоном!

ЩО МИ ВИМАГАЄМО?

1) внесення змін до Генплану міста Києва із обмеженням багатоповерхової забудови масиву Осокорки-Позняки-Харківський до вул. Колекторна.
2) облаштування ландшафтного парку на південь від вул. Колекторна до каналу від Бортничівської станції аерації (який би включав в себе мережу озер Небреж, Тягле, Мартишів, Святаш боліт та каналів, якими ці озера і болота між собою сполучаються).
3) розвиток інфраструктури для еко-туризму, активного водного відпочинку (каяки, каное, SUP), розвиток мережі доріжок для бігу та вело-доріжок, тощо.
4) облаштування орнітологічних станцій на території створеного ландшафтного парку для спостереження за болотними птахами (т. зв. birdwatching) для екологічного навчання школярів та студентів, залучення туристів по напрямку birdwatching, який здатен генерувати колосальні прибутки для міста.

ПІДПИШІТЬ ТА ПОШИРТЕ ЦЮ ПЕТИЦІЮ! ЗАЛУЧАЙТЕ СВОЇХ ДРУЗІВ І СУСІДІВ!
ПОДБАЙТЕ ПРО ЗДОРОВЕ МАЙБУТНЄ ДЛЯ СВОЇХ ДІТЕЙ!

повний текст петиції

Хроніка подій

28.02.2018
Звітування актуального стану реалізації петиції

28.02.2018, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики заслухано звіт щодо актуального стану реалізації петиції. За результатом розгляду вирішено:

  1. Звернутись до заступника голови Київської міської державної адміністрації Спасибка О.В. щодо надання копії затвердженого плану заходів, спрямованого на реалізацію порушеного в електронній петиції № 713 питання, на виконання положень пункту 6.3. розділу 6 Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, затвердженого рішенням Київської міської ради від 08.10.2015 № 103/2006 (зі змінами).
  2. Рекомендувати Управлінню екології та природних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) сприяти у підготовці проекту рішення щодо створення ландшафтного парку Осокорки, з урахуванням клопотання ГО «Екопарк Осокорки»;
  3. Звернутись до Державної архітектурно-будівельної інспекції України з проханням провести перевірку щодо законності проведення будівництва в прибережних захисних смугах озера Небреж із залученням депутатів Київської міської ради – членів постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики, представників ГО «Екопарк Осокорки» та представників громадськості.

 

Витяг з протоколу

31.01.2018
Реалізація петиції:

31.01.2018 року на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики розглядалося питання заслуховування звіту про стан виконання плану заходів, спрямованих на реалізацію електронної петиції. За результатами розгляду, комісією ВИРІШЕНО:

1. Перенести заслуховування звіту заступника голови Київської міської державної адміністрації Спасибка О.В. про стан виконання плану заходів, спрямованих на реалізацію електронній петиції № 713 (Ландшафтний природний парк замість забудови південних Осокорків) на наступне засідання постійної комісії Київської міської ради у зв’язку з відсутністю заступника голови Київської міської державної адміністрації Спасибка О.В.;

2. Звернутися до Київського міського голови Кличка В.В. з проханням дати доручення заступникам голови Київської міської державної адміністрації Спасибку О.В. та Пантелеєву П.О. відвідувати засідання постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики у разі надходження відповідного запрошення.

Витяг з протоколу

21.12.2017
Звернення від авторів петиції

13 грудня авторами петиції направлено Київській міській раді та Київському міському голові клопотання про ініціювання прийняття рішення щодо забезпечення реалізації електронної петиції «Ландшафтний природний парк замість забудови південних Осокорків».

Зокрема, автори звертаються щодо вжиття заходів стосовно захисту прав громади в частині реалізації її волі зупинення варварської забудови болотистих територій давних заливних лугів на південь від житлового масиву Осокорки в бік Бортничів та звертаються до Київського міського голови виступити суб’єктом подання проекту рішення Київської міської ради про розірвання в односторонньому порядку договорів оренди землі, укладених з ТОВ «Контактбудсервіс» на підставі рішення Київської міської ради від 14.07.2005 №774/3349.

 

Звернення

12.12.2017
Звітування на комісії стану виконання петиції

12 грудня на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування заслуховувався звіт актуального стану виконання плану заходів, спрямованих на реалізацію порушених в електронній петиції питань.

В обговоренні взяли участь: автор петиції Михайло Петелицький; перший заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Олександр Яструбенко, заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Тетяна Зайченко, заступник директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища - начальник управління екології та природних ресурсів Андрій Мальований.

Відповідно до затвердженого плану заходів, спрямованих на реалізацію порушених у петиції питань протягом ІV кварталу 2017 року доручено Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища, Департаменту земельних ресурсів, Департаменту містобудування та архітектури, КО «Інститут Генерального плану м. Києва» підготувати матеріали та визначити орієнтовні межі щодо організації паркової зони на зазначеної території з урахуванням затвердженої містобудівної документації та затвердженої проектної документації.

За результатом обговорення, комісією вирішено надати доручення Департаменту містобудування та архітектури КМДА виступити ініціатором внесення змін до ДПТ зазначеної території з урахуванням вимог петиції, а також надати на комісію всі документи, які стосуються цієї території.

Деталі розгляду в записі онлайн-трансляції засідання постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування.

07.11.2017
План заходів

Відповідно до вимог Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій затвердженого рішенням Київської міської ради від 09.02.2017 №817/1821 розроблено план заходів, спрямованих на реалізацію порушених в електронній петиції питань

План заходів

19.09.2017
Реалізація петиції:

19 вересня на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування заслуховувалися звіти щодо реалізації таких петицій:

№517 «Зробити Київ дружнім та безбар’єрним для всіх категорій громадян», автор Онищенко Вікторія. Відповідальний заступник міського голови Поворозник М.Ю., відповідальний структурний підрозділ - Департамент соціальної політики
№713 «Ландшафтний природний парк замість забудови південних Осокорків», автор Петелицький Михайло Миколайович. Відповідальні заступники міського голови Пантелеєв П.О. та Спасибко О.В.
№1749 «Введення мораторію на забудову території, прилеглої до меж національного парку Голосіївський», автор Юренєв Микита Дмитрович. Відповідальний заступник міського голови Спасибко О.В., відповідальний структурний підрозділ - Департамент містобудування та архітектури
№2251 «Зупинити будівництво в парку «Юність» на Борщагівці», автор Тищенко Віра Михайлівна. Відповідальний заступник міського голови Спасибко О.В., відповідальний структурний підрозділ - Департамент містобудування та архітектури
№ 4179 «Немедленно остановить строительство ТРЦ на кругу станции метро (Героев Днепра)», автор Касьяненко Павло. Відповідальний заступник міського голови Спасибко О.В., відповідальний структурний підрозділ - Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва
№ 5174 «Повернути історичний вигляд Андріївському узвозу, який є загальним спадком всього Українського народу. Знести новый фасад театру, та зобов`язати поверти іторичний вигляд будинку.», автор Назаренко Віктор Григорович. Відповідальний заступник міського голови Спасибко О.В., відповідальний структурний підрозділ - Департамент містобудування та архітектури
№5194 «Зняти з розгляду проект «Детального плану території комплексної реконструкції житлового масиву Святошин-2 м. Києва». Зберегти 40 га унікальних святошинських лісів для Києва і не дати їх знищити, не дозволити незаконних забудов Святошина.», автор Ступа Олег Олегович. Відповідальний заступник міського голови Спасибко О.В., відповідальний структурний підрозділ - Департамент містобудування та архітектури.

Витяг з протоколу засідання ПК

13.07.2017
Розгляд петиції:

Відбулося засідання постійної комісії Київської міської ради з питань регламенту та депутатської етики під час якого розглянуто лист заступника Директора Департаменту – начальника управління екології та природних ресурсів стосовно реалізації петиції «Ландшафтний парк замість забудови південних Осокорків»

За результатами розгляду вирішено:

Рекомендувати відповідальними посадовим особам виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в порядку, передбаченому пунктом 6.3 Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, розробити план заходів щодо порушених у петиції питань та направити його на затвердження Київському міському голові.

 

Деталі у прикріпленому файлі (витяг із протоколу засідання ПК)

Витяг з протоколу засідання ПК

15.05.2017
Розгляд петиції:

Відбулося засідання постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування, на якому повторно розглянуто петицію №713 щодо ландшафтного природного парку замість забудови південних Осокорків.

За результатом розгляду вирішено:

Підтримати петицію №713 щодо щодо ландшафтного природного парку замість забудови південних Осокорків та направити її разом з протоколом засідання робочої групи від 12.04.2017 для підготовки плану заходів по її реалізації заступникам голови КМДА О.Спасибку та П.Пантелєєву.

Витяг з протоколу засідання ПК

12.04.2017
Розгляд петиції:

12.04.2017 року відбулося засідання робочої групи, створеної на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування з розгляду петиції №713 щодо створення ландшафтного природного парку замість забудови південних Осокорків.

За результатами вирішено:

  1. Рекомендувати постійній комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування підтримати петицію №713 шляхом вжиття наведених нижче заходів:
  2. Доручити Департаменту містобудування та архітектури розглянути можливість розробки проекту внесення змін до Детального плану території району Осокорки в частині зміни категорії земель та включення їх до земель рекреаційного призначення.
  3. При розробці змін до Детального плану території району Осокорки врахувати необхідність максимального збереження природного середовища існування флори та фауни.
  4. Зобов'язати Департамент земельних ресурсів та Департамент містобудування та архітектури передбачити прибережні захисні смуги не менше 50 м навколо існуючих водойм.
  5. Врахувати, що підстав для дострокового розірвання договорів оренди із ТОВ «Контактбудсервіс» з ініціативи Київської міської ради відсутні.
  6. Звернутися до Київської обласної ради з пропозицією віднесення територій Київської області, що пропонуються для створення ландшафтного парку до територій природно-заповідного фонду.

Детальна інформація у вкладеному файлі (протокол засідання робочої групи)

протокол засідання робочої групи

12.03.2016
Відповідь

На петицію "Ландшафтний природний парк замість забудови південних Осокорків" від 17-11-2015 дана наступна відповідь:

 

        Для дотримання норм, визначених статтею 23-1  Закону України «Про звернення громадян» та відповідно до рішення Київської міської ради від 08.10.2015 №103/2006 «Про затвердження Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій» ініційовану Вами та підтриману територіальною громадою міста Києва електронну петицію до Київської міської ради № 713 «Ландшафтний природний парк замість забудови південних Осокорків» розглянуто.

        Повідомляємо, що зазначену петицію було розглянуто на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування (далі - постійна комісія) 16.02.2016, на якому для ретельного вивчення порушеного питання та прийняття виваженого рішення було створено робочу групу у складі депутатів – членів комісії Харченка О.В., Рослякова В.В. та Кримчака С.О., а також направлено вказану петицію для розгляду постійною комісією Київської міської ради з питань екологічної політики.

        Відповідно до статті 14 Положення про постійні комісії Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 19.06.2014 №9/9, для забезпечення вивчення питання, що розглядається на засіданні комісії, постійна комісія може створювати зі свого складу робочу групу, яка за результатами своєї роботи вносить на розгляд постійної комісії пропозиції, висновки та рекомендації.

         Постійна комісія повернеться до розгляду петиції № 713 «Ландшафтний природний парк замість забудови південних Осокорків» після надання протоколу засідання цієї робочої групи, а також витягу з протоколу засідання постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики.

         За результатами розгляду Вас буде додатково поінформовано.

 

 

З повагою

Київський міський голова                                                                                       В. Кличко

 

 

Відповідь на петицію

24.02.2016
Розгляд петиції:

24.02.2016 року на виконання доручення заступника міського голови - секретаря Київської міської ради від 10.02.2016 № 08/КО-1134(п) відбулося засідання постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики.

На засіданні було ухвалено:

1. Підтримати електронну петицію щодо створення ландшафтного природного парку замість житлової забудови у мікрорайоні Осокорки Південні.

2. Депутатам постійної комісії Київради з питань екологічної політики Новікову О.О., Сандаловій Г.О. долучитися до роботи міжвідомчої робочої групи щодо опрацювання питання створення ландшафтного природного парку замість житлової забудови у мікрорайоні Осокорки Південні у складі депутатів постійної комісії Київради з питань землекористування, архітектури та містобудування, а також фахівців профільних структурних підрозділів КМДА.

Витяг з протоколу №4 від 24.02.2016

Протокол засідання постійної комісії Київради з питань екологічної політики № 4 від 24.02.2016 

22.02.2016
Розгляд петиції:

16.02.2016 року на виконання доручення заступника міського голови - секретаря Київської міської ради від 10.02.2016 № 08/КО-1134(п) відбулося засідання постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування.

На засіданні було ухвалено:

1.Відкласти розгляд петиції№713 (вх. №08/КО-1134(п) від 09.02.2016) щодо ландшафтного природного парку замість забудови південних Осокорків.

2.Створити робочу групуу складі депутатів Харченка О.В., Рослякова В.В., Кримчака С.О. для додаткового вивчення цього питання. Визначити головою робочої групи депутата Кримчака С.О.

3.Направити петицію №713 (вх. №08/КО-1134(п) від 09.02.2016) щодо ландшафтного природного парку замість забудови південних Осокорків на розгляд постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики.

 

Витяг з протоколу № 4 засідання постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, а

10.02.2016
Доручення

10.02.2016 року заступник міського голови-секретар Київської міської ради Володимир Прокопів доручив (доручення від 09.02.2016 № 08/КО-1134(п)) постійній комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування, а також постійній комісії з питань екологічної політики розглянути електронну петицію в установленому порядку.

Петицію підписали