Ландшафтний природний парк замість забудови південних Осокорків

публікація Відповідь від 12.03.2016
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 11155 підписів залишилось 0 підписів

Генеральним планом міста Києва передбачено розширення меж міста за рахунок варварської забудови болотистих територій давніх заливних лугів на південь від житлового масиву Осокорки в бік Бортничів (в бік аварійної станції аерації).

На місці цілої екосистеми озер та боліт планується зведення багатоповерхових житлових кварталів, які повинні помістити ще понад 100 000 осіб, що неминуче призведе до транспортного колапсу на Південному мосту. Окрім цього на місці озер і боліт планується закладення та промзони із хімічним виробництвом.
В той же час місто не зважає на потребу сотень тисяч киян, які вже проживають в межах цього і так перенаселеного масиву. Замість того щоб закласти на цій території ландшафтний природний парк, де зможуть насолоджуватися повною тишею сотні тисяч мешканців прилеглих масивів, місто планує зведення дешевих панельних багатоповерхівок, які будуть розташовані впритул до аварійної станції аерації, яка переробляє каналізацію з усього Києва і звідки «запах» поширюється на всі прилеглі території на кілометри.

Чим особливо цікава дана територія? – уся ця територія є відносно дикою, "неушкодженою" містом. Це реальне дике болото і дуже красиві озера, до яких просто рукою подати.. від найближчих будинків не більше 400 м. Це ареали гніздування і проживання дуже багатьох диких птахів, серед яких є чимало рідкісних.
В усьому світі зараз дуже популярний так званий "Birdwaching" або просто "birding". Це коли люди їдуть за тисячі кілометрів щоб подивитися в бінокль на якусь маленьку очеретянку (пташка така). І Київ в Європі є свого роду унікальним місцем, тут збереглися десятки видів рідкісних птахів, які живуть просто посеред міста, якихось 10-15 хв. від готелю і ви на місці спостереження (принаймі так пишуть іноземці, любителі цієї справи, хто був в Києві (http://pernatidruzi.org.ua/art.php?id=153).
Внесок бирд-вочінгу в 2011 році в економіку США оцінюється в понад 106 000 000 000$ СТО ШІСТЬ МІЛЬЯРДІВ ДОЛАРІВ! це майже в чотири рази більше ніж бюджет України! Прямі витрати бирд-вочерів (в одних тільки США) на обладнання і подорожі склали понад 40 млрд.дол. Було створено понад 666000 робочих місць. Джерело: http://www.fws.gov/southeast/economicImpact/pdf/2011-BirdingReport--FINAL.pdf
А що Київ? будучи в центрі Європи, маючи унікальну природу, унікальну РІДКІСНУ орнітофауну, яка гніздиться за 400 м. від житлових масивів... Київ хоче цю природу знищити, забудувати, закатати в асфальт і залити бетоном!

ЩО МИ ВИМАГАЄМО?

1) внесення змін до Генплану міста Києва із обмеженням багатоповерхової забудови масиву Осокорки-Позняки-Харківський до вул. Колекторна.
2) облаштування ландшафтного парку на південь від вул. Колекторна до каналу від Бортничівської станції аерації (який би включав в себе мережу озер Небреж, Тягле, Мартишів, Святаш боліт та каналів, якими ці озера і болота між собою сполучаються).
3) розвиток інфраструктури для еко-туризму, активного водного відпочинку (каяки, каное, SUP), розвиток мережі доріжок для бігу та вело-доріжок, тощо.
4) облаштування орнітологічних станцій на території створеного ландшафтного парку для спостереження за болотними птахами (т. зв. birdwatching) для екологічного навчання школярів та студентів, залучення туристів по напрямку birdwatching, який здатен генерувати колосальні прибутки для міста.

ПІДПИШІТЬ ТА ПОШИРТЕ ЦЮ ПЕТИЦІЮ! ЗАЛУЧАЙТЕ СВОЇХ ДРУЗІВ І СУСІДІВ!
ПОДБАЙТЕ ПРО ЗДОРОВЕ МАЙБУТНЄ ДЛЯ СВОЇХ ДІТЕЙ!

повний текст петиції

Хроніка подій

12-03-2016
Відповідь

На петицію "Ландшафтний природний парк замість забудови південних Осокорків" від 17-11-2015 дана наступна відповідь:

 

        Для дотримання норм, визначених статтею 23-1  Закону України «Про звернення громадян» та відповідно до рішення Київської міської ради від 08.10.2015 №103/2006 «Про затвердження Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій» ініційовану Вами та підтриману територіальною громадою міста Києва електронну петицію до Київської міської ради № 713 «Ландшафтний природний парк замість забудови південних Осокорків» розглянуто.

        Повідомляємо, що зазначену петицію було розглянуто на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування (далі - постійна комісія) 16.02.2016, на якому для ретельного вивчення порушеного питання та прийняття виваженого рішення було створено робочу групу у складі депутатів – членів комісії Харченка О.В., Рослякова В.В. та Кримчака С.О., а також направлено вказану петицію для розгляду постійною комісією Київської міської ради з питань екологічної політики.

        Відповідно до статті 14 Положення про постійні комісії Київської міської ради, затвердженого рішенням Київської міської ради від 19.06.2014 №9/9, для забезпечення вивчення питання, що розглядається на засіданні комісії, постійна комісія може створювати зі свого складу робочу групу, яка за результатами своєї роботи вносить на розгляд постійної комісії пропозиції, висновки та рекомендації.

         Постійна комісія повернеться до розгляду петиції № 713 «Ландшафтний природний парк замість забудови південних Осокорків» після надання протоколу засідання цієї робочої групи, а також витягу з протоколу засідання постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики.

         За результатами розгляду Вас буде додатково поінформовано.

 

 

З повагою

Київський міський голова                                                                                       В. Кличко

 

 

Відповідь на петицію

24-02-2016
Розгляд петиції:

24.02.2016 року на виконання доручення заступника міського голови - секретаря Київської міської ради від 10.02.2016 № 08/КО-1134(п) відбулося засідання постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики.

На засіданні було ухвалено:

1. Підтримати електронну петицію щодо створення ландшафтного природного парку замість житлової забудови у мікрорайоні Осокорки Південні.

2. Депутатам постійної комісії Київради з питань екологічної політики Новікову О.О., Сандаловій Г.О. долучитися до роботи міжвідомчої робочої групи щодо опрацювання питання створення ландшафтного природного парку замість житлової забудови у мікрорайоні Осокорки Південні у складі депутатів постійної комісії Київради з питань землекористування, архітектури та містобудування, а також фахівців профільних структурних підрозділів КМДА.

Витяг з протоколу №4 від 24.02.2016

Протокол засідання постійної комісії Київради з питань екологічної політики № 4 від 24.02.2016 

22-02-2016
Розгляд петиції:

16.02.2016 року на виконання доручення заступника міського голови - секретаря Київської міської ради від 10.02.2016 № 08/КО-1134(п) відбулося засідання постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування.

На засіданні було ухвалено:

1.Відкласти розгляд петиції№713 (вх. №08/КО-1134(п) від 09.02.2016) щодо ландшафтного природного парку замість забудови південних Осокорків.

2.Створити робочу групуу складі депутатів Харченка О.В., Рослякова В.В., Кримчака С.О. для додаткового вивчення цього питання. Визначити головою робочої групи депутата Кримчака С.О.

3.Направити петицію №713 (вх. №08/КО-1134(п) від 09.02.2016) щодо ландшафтного природного парку замість забудови південних Осокорків на розгляд постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики.

 

Витяг з протоколу № 4 засідання постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, а

10-02-2016
Доручення

10.02.2016 року заступник міського голови-секретар Київської міської ради Володимир Прокопів доручив (доручення від 09.02.2016 № 08/КО-1134(п)) постійній комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування, а також постійній комісії з питань екологічної політики розглянути електронну петицію в установленому порядку.

Надано відповідь

Петицію підписали