Повернути вулиці і площі Льва Толстого історичну назву: вул. і площа Володимира Опанасовича Караваєва, Людини високої моралі, вченого і хірурга, одного з перших почесних громадян Києва.

публікація залишилось 79 днів
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 54 підписів залишилось 9946 підписів

Володимир Опанасович Караваєв – великий подвижник, людина високих моральних якостей, доктор медицини, заслужений ординарний професор, перший декан медичного факультету Київського університету, талановитий клініцист і практичний хірург, засновник вітчизняної хірургічної школи, отоларингології, ортопедії та травматології, проктології, нейрохірургії, засновник першої в Російській імперії та в Україні клініки очних хвороб (Київ, 1844). Він усе своє життя присвятив медицині, ввібравши найкращі риси лікаря. Достойний учень М. І. Пирогова, він не лише розвинув ідеї свого вчителя, але й зробив вагомий внесок у різні галузі медицини. Першим в Україні зробив операцію під ефірним наркозом (1847), першим у Росії зробив пункцію перикарда. Його новаторства і по сьогодні залишаються актуальними.
Нині важко уявити, що на той час Володимир Опанасович був єдиним хірургом не лише в Києві, але й у Київській губернії. Можна лише здогадуватись, як важко йому було, оскільки за 1 рік (з липня 1841 р. по липень 1842 р.) він виконав 180 операцій, причому без жодного смертельного випадку. А серед них були такі складні операції, як ампутація стегна і гомілки, видалення пухлин і спеціальні очні та пластичні операції. Багатьом хворим з катарактою він повернув зір.
Протягом свого життя блискучий хірург надав допомогу понад 10 тис. хворих, виконав 16 тис. операцій при загальній після¬операційній смертності 6,1%, що було великим досягненням. Адже в кращих академічних та університетських клініках післяопераційна летальність становила 11–14%. Особливо багато операцій зробив учений на обличчі (1215, летальність – 3,2%), переважно з приводу пухлин, що проростали в гайморову порожнину, порожнини рота й носа. В. О. Караваєв успішно видаляв також пухлини молочних залоз. При злоякісних новоутвореннях молочних залоз він завжди видаляв регіонарні лімфатичні вузли.
Демократ за переконанням, він протягом багатьох років у своїй заміській дачі (нині – Караваєві дачі), де пристосував під амбулаторію спеціальні приміщення, безоплатно приймав хворих, які приїздили до нього з усіх кінців світу. У народі лікаря називали "Каравай", про нього ходили легенди. Ось притча, що дійшла до наших днів: "Зустрілося двоє селян, один йшов з Києва, інший – до Києва. Питає той, що йде з Києва: "Куди ідеш, чоловіче?" Той йому відповідає: "Іду до Києва, у Лавру, Богу помолитись і Караваю уклонитись". Такої високої честі в народі серед лікарів ще ніхто ніколи не удостоювався.
У 1886 р. громадськість Києва відзначала 50-річчя лікарської діяльності батька наукової офтальмології, засновника багатьох нових хірургічних методів лікування. Володимира Опанасовича обрали почесним громадянином Києва.

Володимир Опанасович мешкав на Шулявській вулиці, яку в 1891 році до 50-річчя університетської діяльності професора, перейменували на його честь у Караваєвську (нині — вулиця Льва Толстого). Тоді ж назву Караваєвська отримала і нинішня площа Льва Толстого.

повний текст петиції

Підписати петицію

Підтримуючи дану петицію, я надаю згоду Київській міській раді на обробку моїх персональних даних для ідентифікації користувачів сервісу електронних петицій (відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», Закону України «Про звернення громадян»)

Петицію підписали