Перейменувати вулицю Пушкінську на вулицю Пушинську

публікація залишилось 58 днів
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 120 підписів залишилось 9880 підписів

З 1899 року у Києві існує вулиця Пушкінська, названа на честь видатного російського поета Олександра Пушкіна. Не піддаючи сумніву вплив Пушкіна на світову літературу, тим не менш варто зазначити, що Києві вже є інша вулиця, названа на його честь – вулиця Пушкіна у Деснянському районі міста; а сама постать російського поета, незважаючи на його літературні досягнення, не мала такого значущого впливу на українську історію, аби мати аж дві столичні вулиці, названі на свою честь, тим більше одну з них – у самому центрі міста.

Пушкін – російський національний герой, а не український, і впливу на українську літературу мав аж ніяк не більше, наприклад, за англійського драматурга Шекспіра – але ж вулиці Шекспіра у Києві наразі немає. Отже, вважаючи на вище зазначене, а також маючи на увазі політичні аспекти (збройна агресія Росії проти України), можна підіймати питання щодо перейменування вулиці Пушкінської у Києві.

Водночас треба зазначити, що назва вулиці є сталою (існує вже більше сторіччя), містяни звикли до неї і радикальна зміна історичної назви може бути сприйнята киянами негативно. Тож пропонується позбутися змінити лише дві літери у назві вулиці Пушкінської та перетворити її на вулицю Пушинську.

Вулиця Пушкіна має носити назву на честь вигаданого персонажа – кішки на ім‘я Пушин (Pusheen the Cat; «пушин» ґельською мовою означає «кошеня»). Пушин стала відомою усьому світові після того, як соцмережа Facebook обрала її зображення для базових стікерів. Відтоді Пушин стала чи не найвідомішою кішкою третього тисячоліття: щодня десятки мільйонів людей надсилають один одному наліпки та картинки із цією милою кицькою.

І якщо Пушкін зазвичай асоціюється у українців із драмою, шкільними підручниками та незрозумілим «катом учьоним», що із незрозумілою метою шниряє навколо дуба, то Пушин асоціюється у всього світу із добротою, любов‘ю та домашнім затишком. А ще із няшністю. Навіщо у затишному Києві вулиця якогось російского поета, що був застрілений через хворобливі ревнощі? Вулиця милої кицьки – ось що потрібно і мешканцям міста, і його гостям, і особливо іноземним туристам: бо Пушкіна за межами колишнього СРСР знають зазвичай лише знавці, а кішку Пушин – будь-які пересічні іноземці.

Хай живе вулиця Пушинська та лагідна дерусифікація!

повний текст петиції

Підписати петицію

Підтримуючи дану петицію, я надаю згоду Київській міській раді на обробку моїх персональних даних для ідентифікації користувачів сервісу електронних петицій (відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», Закону України «Про звернення громадян»)

Петицію підписали