Зменшення шкідливих викидів від автотранспорту шляхом переведення міських автобусів та вантажних автомобілів комунальних підприємств на екологічно чистий вид палива природний газ метан

публікація Недостатньо підписів 
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 370 підписів залишилось 9630 підписів

Екологічний стан столиці України вже переріс поняття «проблема» і якщо недотягнув до поняття «катастрофа», то це питання часу. У місцях масово скупчення автомобілів у столиці рівень забруднення повітря перевищує допустиму норму у кілька разів, саме транспорт, насамперед автомобільний, належить до найбільших і найшкідливіших джерел забруднення повітря (до 70 %). Двигуни викидають у повітря значну кількість оксидів карбону, вуглеводних сполук, оксидів нітрогену, сполук свинцю та інших токсичних і канцерогенних речовин. І чим більше автомашин у місті, чим інтенсивніший їхній рух, тим вищі рівні забруднення навколишнього середовища, тим відчутніша шкода здоров'ю людини.

Смог все сильніше наступає на Київ, а загазованість атмосферного повітря – є однією із причин зростання рівня захворюваності серед киян. Викиди забруднюючих речовин від автотранспорту з року в рік зростають та особливо небезпечні тому, що здійснюються в безпосередній близькості від тротуарів у зоні активного пішохідного руху.

Використання стисненого природного газу в якості моторного палива для автомобілів є безпечним та екологічним видом моторного палива, визнаного багатьма передовими країнами Європи та світу, це практичний крок для поліпшення екологічної ситуації в місті.

Природний газ є самим екологічним та чистим із всіх видів палива, на відміну від бензину та дизельного палива продукти згоряння метану є нетоксичними, при його згорянні в камері двигуна в атмосферу виділяються нешкідливі для організму людини вуглекислий газ та вода.

Також головною відмінністю метану від інших палив є безпека. Балони для метану не мають зварних швів та виконанні з суцільної сталі або з композитних матеріалів (сучасний пластик та синтетичні волокна). Заводи-виробники тестують їх на різні впливи: випробування тиском, що перевищує їх робочі параметри, падіння з висоти, екстримально високі температури.

Метан легше повітря і не здатний утворити суміш в відкритому просторі — він просто випаровується. Завдяки цій властивості і високому порогу займання метан віднесений до найвищого — четвертого класу безпеки серед горючих речовин. Для порівняння, у бензину — третій клас, а у пропан-бутану — другий.

повний текст петиції

Петицію підписали