Повернути вулиці Лаврській ім'я Івана Мазепи, незаконно відібране в 2010 р. на догоду Януковичу!

публікація залишилось 19 днів
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 347 підписів залишилось 9653 підписів

Підтримаймо заклик Олександра Бригинця:
«Оскільки перейменування частини вулиці Івана Мазепи на вул. Лаврську в 2010 році відбулося на догоду Януковичу та патріарху Кірілу з порушенням Регламенту Київради, то я закликаю мера Києва Віталія Кличка повернути вул. Лаврській попередню назву – вул. Івана Мазепи».

Як відомо, 8 липня 2010 р. Київська міська рада на V сесії VI скликання ухвалила рішення № 981/4419 "Про перейменування вулиці у Печерському районі міста Києва", яким вул. Івана Мазепи у Печерському районі Києва була безпідставно поділена на дві частини – власне вул. Мазепи (від Арсенальної площі до пл. Слави) та новоутворену вул. Лаврську – від площі Слави до площі Героїв Великої Вітчизняної війни.

Зазначимо, що гетьман Іван Степанович Мазепа є одним з найбільш видатних державних та історичних діячів України, за його ініціативи та фінансового сприяння було збудовано Військово-Микільський собор (головний храм українського війська; знищений у 1930-х роках, стояв у районі теперішньої пл. Слави), надбрамну церква Всіх Святих Києво-Печерської Лаври, Лаврські мури, низку об'єктів Лаври було поновлено. На території, де пізніше було зведено Арсенал (нині тут - "Мистецький Арсенал"), діяв монастир, ігуменею якого була мати Івана Мазепи. До того ж, на думку істориків, у районі пл. Слави, в яку вливається нинішня Лаврська вул., містився київський двір (резиденція) гетьмана Мазепи.

Гетьмана Івана Мазепу, який намагався відстояти національні інтереси України, в 1709 р. було звинувачено російською царською владою у "зраді" та піддано церковній анафемі. В російській великодержавно-шовіністичній традиції ім'я Мазепи було спаплюжено та перетворено на символ "зради" українців, що у різні часи намагалися звільнитися з-під "братнього" ярма. Очевидно, саме цим було спричинене бажання очільника РПЦ стерти ім'я І. Мазепи з назви вулиці, на якій міститься осідок української філії цієї московської церкви.

повний текст петиції

Підписати петицію

Підтримуючи дану петицію, я надаю згоду Київській міській раді на обробку моїх персональних даних для ідентифікації користувачів сервісу електронних петицій (відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», Закону України «Про звернення громадян»)

Петицію підписали