Московський/Північний та Південний мости перейменувати відповідно на ЧОРТОРИЙСЬКИЙ і ВИДУБИЦЬКИЙ (історичні назви місцевостей!)

публікація залишилось 9 днів
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 54 підписів залишилось 9946 підписів

Зараз перейменовувачі нашого міста під приводом боротьби з комунізмом та РФ, відкинувши вкрай немилозвучний варіант "Міст Фукса", пропонують назвати багатостраждальний Московський міст Північним.
"Залізний" аргумент: є у нас Південний міст, значить, має бути і Північний.
Але ж планом розвитку міста передбачено побудову нових мостів далі на північ та на південь. Як їх доведеться називати тоді? Найпівденнішим і Найпівнічнішим? ))

Історична довідка:
Коли будувався Південний міст, у пресі писалося, що він називатиметься Видубицьким. Це було б цілком логічно, адже назва Видубичів і розташованого неподалік однойменного монастиря відома всім вже щонайменше 1000 років. "Видубичами" називається і станція метро + залізнична станція + автовокзал. Значить, якби міст називався так, його б точно ніхто не плутав з мостами Метро, Дарницьким чи якимсь іншим. Нинішня ж назва просто дуже невиразна.
Робочою ж назвою Московського мосту під час його будівництва була "міст Дружби народів", бо біля нього тоді ж створювався однойменний парк. Але ж ця назва парку неодмінно підпаде під декомунізацію! Як назвати парк? Історична назва цієї місцевості на Трухановім острові - урочище Чорторий, напевно цю назву повернуть і парку. Немилозвучно? А що ви скажете про назви міст Чортків, Чортомлик, Зміїв, Кривий Ріг тощо? Всі давно до них звикли і сприймають як нейтральні, а Чорторий звучить анітрохи не гірше. Тому і міст можна сміливо перейменовувати на Чорторийський. Це буде унікальна історична назва, прив"язана до острівної місцевості, а не назви одного з берегів (були пропозиції Оболонський, Троєщинський тощо), всі до неї швидко звикнуть і полюблять її

повний текст петиції

Підписати петицію

Підтримуючи дану петицію, я надаю згоду Київській міській раді на обробку моїх персональних даних для ідентифікації користувачів сервісу електронних петицій (відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», Закону України «Про звернення громадян»)

Петицію підписали