Демонтувати Пам’ятник більшовизму біля метро "АРСЕНАЛЬНА" (Гармата, що стріляла по українцях), а на її місці встановити пам’ятник Івану МАЗЕПІ, відповідно до Закону України Про декомунізацію.

публікація залишилось 52 дні
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 115 підписів залишилось 9885 підписів

Ще при житті його ім’я було оповите міфами. А по смерті і досі навіть із амвонів церкви, яка у своєму найменуванні має слово Українська, все ще лунають анафеми.
Але він будував незалежну Українську державу і мислив її як суб’єкт міжнародних відносин. Ось саме чому московська церква і держава так його не любить.
Він був великим меценатом культурних починів і будов в Україні. Його доба створила свій власний стиль, що проявився в образотворчому мистецтві, літературі, цілому культурному і духовному житті гетьманської України. Це було українське бароко — глибоко національний стиль, який мав своє найвище завершення. Іван Мазепа дбав про захист Православної Церкви та був її великим благодійником. І дійсно, на кошти Гетьмана було збудовано, відновлено і реставровано 40 Православних святинь, серед яких Києво-Печерська лавра і Софіївський собор, Михайлівський Золотоверхий монастир у Києві і Межигірський чоловічий, Кирилівський, Братський, Богоявленський і Пустинно-Миколаївський монастирі, з амвонів яких протягом трьохсот років лунала анафема нашому найсвітлішому з Гетьманів. Золота баня дзвіниці Печерської лаври була покрита позолотою після реставрації саме Іваном Мазепою… Він реставрував Успенський собор цієї Лаври…
Докладніше: Документальний фільм «Іван МАЗЕПА» (Режисер Дмитро Ломачук). https://www.youtube.com/watch?v=xv8kUPxPgaQ

повний текст петиції

Підписати петицію

Підтримуючи дану петицію, я надаю згоду Київській міській раді на обробку моїх персональних даних для ідентифікації користувачів сервісу електронних петицій (відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», Закону України «Про звернення громадян»)

Петицію підписали