Про екологічну експертизу та громадське обговорення проекту сховища ядерного палива під Києвом

публікація Недостатньо підписів 
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 82 підписів залишилось 9918 підписів

У 70 км від Києва (в зоні відчуження ЧАЕС) найближчим часом планують розпочати будівництво Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. Планується, що сюди звозитимуть використане ядерне паливо з усіх українських АЕС. Протягом 50 років на ЦСВЯП накопичать більше 12 тис. т. радіоактивних матеріалів. При цьому розуміння, що робити з цим сховищем і паливом через 50-100 років ні в кого немає. В результаті ЦСВЯП може стати ядерним могильником в Київській області, з яким будуть розбиратися в майбутньому наші діти і внуки.

Крім того, незрозуміло наскільки безпечною буде експлуатація цієї ядерної установки після її запуску. Офіційна влада вперто не хоче йти на діалог з населенням та надавати інформацію про можливі ризики для екології, життя і здоров'я населення від такого сусідства.
Результатів екологічної експертизи ЦСВЯП у відкритому доступі немає. Громадські слухання щодо цього проекту не проводилися починаючи з 2008 р. Це суперечить українському законодавству і нормам міжнародних конвенцій, які взяла на себе зобов'язання виконувати Україна. До сих пір немає достовірних розрахунків наслідків важких (запроектних) радіаційних аварій і їх впливу на прилеглі території та води Дніпра. Тим часом розміщення такого об'єкта неподалік від столиці в верхів'ях Дніпра, у разі непередбачуваної ситуації може привести до масштабної техногенної аварії та радіаційного забруднення не тільки Київської області, а й вод Дніпра - основного джерела питної води для населення України.

За даними дослідження громадської думки зараз 83% жителів 100 км зони навколо ЧАЕС практично нічого не знають про проект ЦСВЯП. 90% наполягають на тому, щоб їх думка була врахована при прийнятті рішення про його будівництво. А 96% в принципі не підтримують реалізацію цього проекту.

З огляду на все це, ми вимагаємо:
• Проведення екологічної експертизи проекту ЦСВЯП і оприлюднення її результатів
• Проведення широкого громадського обговорення проекту ЦСВЯП: компанії з інформування населення, громадських слухань в селах, містах і районах
• Забезпечення максимальної прозорості з усіх питань, що стосуються безпеки та можливих екологічних ризиків цього проекту.
Закликаємо вас поставити свій підпис на підтримку цих вимог, від якого залежать умови життя майбутніх поколінь на цій землі.

повний текст петиції

Петицію підписали