Надати в оренду ГО “Сквот 17Б” аварійний будинок за адресою: вул. Терещенківська, 17Г для проведення робіт з укріплення та реконструкції.

публікація залишилось 17 днів
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 3804 підписів залишилось 6196 підписів

Міський ініціативний проект «Сквот 17б» по вулиці Терещенківській 17в-17г в місті Києві, робота над яким триває вже більше 10 років (2007-2017) сьогодні вимагає порятунку.
Мешканці будинку 17в, серед яких також і ми, взяли на себе місію – зробити дворик на вулиці Терещенківській, який належить до охоронного фонду «Садиби Терещенко», і є частиною охоронної зони пам’яток архітектури, прикрасою сучасного європейського міста – Києва.
***
Будинок №17г вже багато років знаходиться в аварійному стані, тріщина на фасаді будинку збільшується і наражає на небезпеку. Представники «Київжитлоспецексплуатації» поставили собі за мету перекрити простір двору парканом, на підставі претензії до аварійності будинку 17-г. 10 серпня 2016 року комісія з представників зазначеної організації поставили нас перед фактом того, що за 3-4 дні нам необхідно повністю очистити двір, адже там буде стояти паркан, мета якого – захистити будинок від падіння. В середині жовтня 2016 року паркан було встановлено.
КП «Київжитлоспецексплуатація», яка є балансоутримувачем цього будинку, встановила паркан, який обмежує доступ до аварійного будинку, надалі жодних робот з укріплення чи реконструкції будинку проведено не було, і не планується. Таким чином, двір розділено парканом, а відкритий зелений простір в історичному центрі міста – приречено на знищення.
ГО «Сквот 17Б» докладатиме усіх зусиль, щоб зберегти цей простір для потреби городян. Представники ГО готові винайняти аварійний будинок №17г в оренду у міста і за власний кошт та залучені інвестиції, гранти провести роботи з реконструкції та укріплення будинку, що, зрештою зможе врятувати і прибудинкову територію (дворик).
Наша основна мета – розвивати цей простір, зберігати його у належному стані. За 10 років існування простору на території дворика було проведено величезну кількість відкритих лекцій, воркошопів, майстер-класів, благодійних заходів, концертів. Цей простір став улюбленою площадкою жителів міста, і ми просимо вас зголоситися підтримати його.
Історична справка про будинок.
Кордони охоронної зони пам’яток архітектури «Садиби Ханенків» були утверджені ще у 1989 році. До охоронної зони, окрім основних будівель, було включено 3 дворових флігелі. У 2002 році дирекція музею замовила Всеукраїнському науково-методичному та дослідницько-інформаційному центру архітектурної спадщини (Держбуд України) розробку Паспорту зон охорони пам’яток архітектурної спадщини «Садиба Терещенко», 1875-1891 рр., вул. Терещенківська, 15-17, м.Київ.
Будинки, в яких знаходиться музей, та будинки під номерами 17в та 17г (флігелі), були побудовані більше 100 років тому і звісно, вони потребують окремої уваги. Так, за словами В.І. Віноградової, у 2008 році в низку керівництв КМДА були направлені пропозиції по використанню старих малоповерхових флігелів (Терещенківська 17в та 17г) та внутрішньо квартальних території, які межують з музеєм для забезпечення культурних запитів киян та гостів столиці. Свої пропозиції дирекція музею мотивувала тим, що флігелі знаходяться в історичному кварталі центральної частини міста, на території пам’ятки архітектури, історії та культури, в охоронній зоні забудови 1-ї категорії, де збереглася характерна забудова історичних міських садиб.
У 2007 році ініціативна молодь Києва почала доглядати вказані будинки 17б, 17в та 17г. Впродовж 10 років будинки та прибудинкова територія (дворик) підтримуються спільними силами та власним коштом.
У 2013 році було втілено проект по оздобленню фасаду будинку 17г під назвою «Дом, в котором нет рамок». Група київських художників та активістів під егідою цього проекту зробила фасадний розпис будинку 17г.
Впродовж 2013-2016 років (проект триває і нині) цей простір вийшов на рівень формату культурного простору, арт-проекту, вільного простору для ініціативної молоді.
В цей час прибудинкову територію почали відвідувати київські екскурсійні групи (Интересный Киев, «Клуб Отличного Досуга»). Формат дворика по вулиці Терещенківська 17в-г почав привертати увагу киян, мас-медіа та інтернет-спільноти. Дворик по вулиці Терещенківській 17в-г під назвою «СКВОТ» почав своє нове життя у форматі сучасного європейського міста.

Явище підтримання життя напівзакинутих будинків, будинків в аварійному або відселеному стані має стати тим вектором, який може обрати Київ та його голова. Ідея оновлення, реінкарнації старих, закинутих будинків та прибудинкових територій, на прикладі Терещенківської 17в-г – приклад прогресивного розвитку інфраструктури міста, яке підтримує ландшафтні особливості та історичну цінність старих кварталів міста, і перетворює закинуті простори на мистецькі кластери, що їх адекватно та приязно сприймає громада міста Києва.
В рамках підтримання ідей ревіталізації та ресайклінгу представники простору брали участь у зустрічах міських ініціатив, одна з яких («Твоє місце у місті»), ініційована активною групою CANaction, була присвячена переосмисленню міського дискурсу, його новому прочитанню, роботі з ним.
Сьогодні, коли арт-проект, культурний простір Squat 17b став одним із найцікавіших прикладів креативної економіки, який порівнюють із будапештським районом ruined pubів Szimpla Kert, його існування знаходиться під загрозою.

повний текст петиції

Підписати петицію

Підтримуючи дану петицію, я надаю згоду Київській міській раді на обробку моїх персональних даних для ідентифікації користувачів сервісу електронних петицій (відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», Закону України «Про звернення громадян»)

Петицію підписали