Проведення ІІІ (міського) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад у будні дні.

публікація залишилось 5 днів
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 237 підписів залишилось 9763 підписів

Учнівські олімпіди - вид інтелектуального змагання учнів, у яких вони демонструють своє уміння використовувати набуті знання, уміння й навички. У тому числі, й у нестадартних ситуаціях. Тому не дивно, що одні й ті самі учні демонструють це уміння на олімпіадах з різних предметів. На жаль, чинні нормативні документи у галузі освіти не стоять на захисті цих здібних і працьовитих дітей, які вимушені протягом робочого тижня повноцінно вчитися (переможці олімпіад, як правило, навчаються згідно з програмами поглибленого вивчення кількох предметів), а у вихідні брати участь у ІІ (районному) й ІІІ (міському) етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад. Для окремих учнів такий марафон може тривати кілька тижнів підряд. Причому це не звичайна рутинна робота, а праця на межі своїх розумових здібностей в умовах жорсткої конкуренції і небайдужого ставлення до результатів своєї роботи - і свого, і батьків, і вчителів, і керівників навчальних закладів.

З метою покласти край такого жорстокого поводження з кращими учнями навчальних закладів столиці України потрібно здійснити такі кроки, які не вимагають ніяких витрат:

1. Зобов'язати Департамент освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) проводити ІІІ (міський) етап Всеукраїнських учнівських олімпіад у будні дні у першій половині дня зі звільненням учасників олімпіад від навчання у цей день і забороні вчителям вимагати й оцінювати виконання учасниками домашніх завдань, заданих у день проведення. Дозволити проведення ІІІ етапу у вихідні дні лише при проведенні ІІІ етапу (чи окремих його турів) за завданнями, наданими Інститутом модернізації змісту освіти для всіх регіонів України. У цьому випадку учасників ІІІ етапу звільняти учасників олімпіади від навчання у перший робочий день після вихідного дня проведення ІІІ етапу і забороні вчителям вимагати й оцінювати виконання учасниками домашніх завдань, заданих у цей будній день. У разі проведення у навчальному закладі ІІІ етапу учнівської олімпіади у будній день навчальний процес у цей день у цьому навчальному закладі розпочинати лише після завершення виконання олімпіадних завдань. У разі потреби окремі заняття переносити на інші дні.

2. Рекомендувати управлінням освіти районних у місті Києві державних адміністрацій прийняти аналогічне рішення щодо проведення ІІ (районного) етапу учнівських олімпіад.

повний текст петиції

Підписати петицію

Підтримуючи дану петицію, я надаю згоду Київській міській раді на обробку моїх персональних даних для ідентифікації користувачів сервісу електронних петицій (відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», Закону України «Про звернення громадян»)

Петицію підписали