Повернути сквер коло Золотих воріт до первинного стану.

публікація залишилось 16 днів
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 601 підписів залишилось 9399 підписів

Заклад громадського харчування фактично захопив Золотоворітський сквер ще в 2003 році. Дозвіл на розміщення кафе надали незважаючи на те, що столики закладу встановили в безпосередній близькості до фонтану, який є пам'ятником архітектури і мистецтва, а сам сквер знаходиться в межах Центрального історичного ареалу, в архітектурній охоронній зоні, потрапляє в охоронну (буферну) зону пам’яток – об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Собор святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська лавра».

Золотоворітський сквер утворений у другій половині XIX століття та розташовується навколо реконструйованих Золотих воріт між вулицями Володимирською, Ярославів Вал, Лисенка та Золотоворітським проїздом. Між руїнами воріт та вулицею Володимирською у 1899 році встановлено парковий фонтан. Рішенням Київського міськвиконкому № 363 від 20 березня 1972 року через своєрідну ландшафтну форму, різновидності дерев і чагарників оголошений державною пам'яткою природи місцевого значення.

Отже, Золотоворітський сквер та фонтан є туристичною візитною карточкою столиці та одним з улюблених місць відпочинку серед мешканців міста. На весні цього року наше чарівне місто буде приймати пісенний конкурс «Євробачення-2017» з великою кількістю туристів. Проте розміщення кафе в безпосередній близькості до історичних світлин значною мірою псує привабливість даних місць та викликає незадоволення серед багатьох городян. Є питання щодо зовнішнього вигляду літнього майданчика, нарікання з приводу прибирання сміття навколо закладу. Територія скверу є не великою та значну його частину займає кафе. До захоплення скверу закладом громадського харчування, цим місцем кияни користувалися значно активніше. Тепер фонтан перестав бути загальнодоступним. Скарги ж обурених киян, не йдуть далі call-центру КМДА 15-51.

Закликаємо міську владу прийняти вольове рішення, а саме: повернути Золотоворітський сквер до первинного вигляду та прибрати заклади харчування з території історичної пам’ятки, заборонити діяльність літніх майданчиків на території Золотоворітського скверу та поряд з фонтаном. Зробити сквер загальнодоступним для Киян.

повний текст петиції

Підписати петицію

Підтримуючи дану петицію, я надаю згоду Київській міській раді на обробку моїх персональних даних для ідентифікації користувачів сервісу електронних петицій (відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», Закону України «Про звернення громадян»)

Петицію підписали