Розробити та офіційно затвердити новий герб Києва

публікація залишилось 13 днів
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 43 підписів залишилось 9957 підписів

Київ має отримати офіційний герб!
У столиці України склалася унікальна ситуація: маючи офіційно затверджений у 1995 році герб (авторства Куровського), Київська міська рада та Київська міська державна адміністрація використовують фейкові символи міста. Причому, герби на офіційних сторінках відомств відрізняються. Достатньо зайти на сайти КМР і КМДА та побачити зображення двох різних символів. Більше того – біля мерії поряд з державним прапором також висить стяг із зображенням неофіційного герба (у виконані Соломінського, як у КМДА). Це явище ганьбить столицю, яка мала би бути взірцем у таких речах.

По суті, зараз в обігу знаходиться два фейкових герби. Проте влада міста, районів, та інших установ і організації, використовують їх на офіційних документах.

Місто має розробити та офіційно затвердити новий герб Києва. Адже в офіційного герба немає юридично закріплених правил використання і оформлення, а сам символ має мало спільного з традиціями європейської геральдики. Зокрема, недотримані правила накладення металів і фарб, а форма щита не відповідає традиціям європейської міської геральдики: існуюча форма — необґрунтована «калька» з Малого Державного герба України.

Також у ньому багато неісторичних і чужих елементів для Київського герба:
• сонце на грудях фігури;
• хрест в щиті;
• малиновий (темно-червоний) плащ.
До того ж він повторює останній затверджений Російською Імперією варіант герба Києва (редакція Вінклера), несе у собі традиції геральдики Російської імперії.

Актуальність офіційного затвердження нового герба столиці стоїть особливо гостро у той час, коли якраз напрацьовується проект Концепції нової редакції Статуту територіальної громади міста Києва. Тож цілком доцільно розробити новий герб і визначити його у новому Статуті, як офіційну символіку територіальної громади м. Києва.

Дякую.

повний текст петиції

Підписати петицію

Підтримуючи дану петицію, я надаю згоду Київській міській раді на обробку моїх персональних даних для ідентифікації користувачів сервісу електронних петицій (відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», Закону України «Про звернення громадян»)

Петицію підписали