Скасувати «депутатські фонди» та направити кошти до механізму Громадського бюджету (бюджету участі)

публікація залишилось 9 днів
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 604 підписів залишилось 9396 підписів

У 2017 році запрацювала система «ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ» (бюджет участі), мета якого полягає в тому, щоб кияни розпоряджалися певною частиною бюджету міста Києва через подання проектів та проведення відкритого громадського голосування за такі проекти. Подібна процедура вже десятки років успішно працює в багатьох містах світу, і нарешті вона дісталася й Києва.

На жаль, разом з цим в Києві досі діє система так званого «депутатського фонду», яка полягає в тому, що кожному депутату Київради видається приблизно 800 тис. грн. на рік з київського бюджету, якими депутат розпоряджається одноосібно.

У 2018 році заплановано виділити більше 100 млн. грн. з бюджету Києва на депутатські фонди (відповідно до Програми вирішення депутатами Київської міської ради соціально-економічних проблем, виконання передвиборчих програм та доручень виборців на 2016 – 2019 роки).

Зважаючи на вищезазначене, пропоную:
Починаючи з бюджету 2018 року не закладати кошти в депутатські фонди, натомість направити їх на збільшення суми бюджету «Громадського проекту».

Причин є декілька:
- функції депутатського фонду фактично дублюють функції Громадського проекту;
- на практиці більшість депутатів використовують депутатський фонд з метою власного піару (інколи і взагалі вводячи в оману киян, нібито депутат витрачає власні кошти, а не кошти бюджету Києва).

повний текст петиції

Підписати петицію

Підтримуючи дану петицію, я надаю згоду Київській міській раді на обробку моїх персональних даних для ідентифікації користувачів сервісу електронних петицій (відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», Закону України «Про звернення громадян»)

Петицію підписали