Розповсюдження отрути як спосіб масового отруєння безпритульних тварин визнати "слабким місцем" правоохоронних органів

публікація залишилось 5 днів
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 2712 підписів залишилось 7288 підписів

Петиція, яку Вам запропоновано до розгляду, в даному контексті не заохочує вас відчути громадську відповідальність за безпритульних тварин. Метою петиції є звернення уваги на те, що поруч з Вами порушують закон. До того ж неправомірні дії, про які йтиметься далі, ствоюрюють для Вас ризик кожного разу, коли Ви виходите за межі свого помешкання. Причинами вище наведених пунктів є незаконне отруєння безпритульних тварин.

Так звані «догхантери» - це люди з амбіціями мисливців на мирних вулицях міста. Ці мисливці ведуть війну з тими, хто не може постояти за себе – з тваринами. Засобами їх війни є:
- найчастіше це хімічні отруйні речовини, розповсюджені на вуицях, які мешканці міста приносять на підошвах взуття додому (прецеденти є)
- домашні тварини на прогулянці безпосередньо з ними контактують (прецеденти є)
- незаконне використання вогнепальної, пневматичної, холодної зброї, що за умовчуванням створює небезпечну ситуацію в місті

Даний «психоз» популяризується серед українців, що часто сплановують масові отруєння.

Так, київська (зокрема) адміністрація реально не застосовує, крім стерилізаційних, жодних заходів, які поліпшували б ситуацію з безпритульними тваринами. Проте правами вирішувати їх долю українське законодавство не наділяє жодного громадяними поза повноваженнями. Насправді, в українському законодавстві є стаття, що очевидними тезисами демонструє неправомірні дії «догхантерів» - це стаття 17 Закону «Про захист тварин від жорстокого поводження», я в якому говориться, що умертвіння безпритульних тварин може мати місце:
- для припинення їх страждань за попереднього ветеринарного рішення;
- для регулювання чисельності безпритульних тварин повноваженими органами з ордером на дані дії;
- для ліквідування заражених тварин за попереднього ветеринарного рішення;
- за необхідності оборони (очевидно, що отрута – не є засобом реакційної оборони).

Отже, за Вашою спиною, небезпечні люди беруть на себе повноваження і створюють ризики. Над Вами насміхаються, якщо дозволяють поруч з Вами діяти поза законом. І це один з багатьох шансів припинити цей сарказм проти Вас.

Що ми можемо зробити за допомогої цієї петиції: вимагати обов’язкої інспекції правопорушення (громадськими інспекторами, стаття 33); посилити тиск на київських поліціянтів як структуру правоохоронних органів, що ігнорують виклики та заяви про жорстоке поводження з тваринами; вимагаємо діалогу з правоохоронними органами про повторне розслідування справ київських «догхантерів» з коментарем від мера столиці.

Що ми можемо в песпективі: посилити увагу вже існуюючих органів (інспекцій) до неправомірних дій «догхантерів». До того в статті 34 Закону «Про жорстоке поводження з тваринами» йдеться про те, що громадські організації мають право контролю; тобто ігнорування поліцією виклику від громадської організації в даному контексті має розглядатись як неякісне обслуговування безпеки громадян.
Юридично посилити нормативно-правову базу:
- додавши окремий пункт про заборону самовільної діяльності осіб, що поширюють отруту на вулицях міста;
- збільшивши штрафи до більшої кількості неоподаткованих мімінумів статті 299 Кримінального кодексу України та статті 89 («Про жорстоке поводження з тваринами»).

Як це зробити: підписати петицію та поширити знання про неї.

повний текст петиції

Підписати петицію

Підтримуючи дану петицію, я надаю згоду Київській міській раді на обробку моїх персональних даних для ідентифікації користувачів сервісу електронних петицій (відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», Закону України «Про звернення громадян»)

Петицію підписали