Визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Києва, дозволити їм вільно жити в підвалах, горищах та інших місцях їх постійного перебування та знищувати гризунів

публікація На реалізаціі 01.03.2017
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 10505 підписів залишилось 0 підписів

Останнім часом в столиці нашої країни спостерігається жахлива тенденція до збільшення кількості випадків замурування котів в підвальних приміщеннях житлових будівель. З метою захисту тварин від подібного жорстокого поводження, необхідно визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Києва та заборонити їх безпричинний вилов та вбивства. Взявши за приклад практику м. Львова, м. Варшави та інших європейських міст, слід дозволити котам вільно жити та пересуватися в підвалах, горищах та інших місцях їхнього постійного перебування, оскільки вони виконують вкрай важливу функцію природньої дератизації - знищення гризунів, що є розносчиками багатьох інфекцій. Водночас, слід приділити увагу питанню їхнього розмноження, а саме проведенню заходів з гуманної біостерилізації, вакцинації, реєстрації та облаштування домівок. Що потрібно зробити? Відповідною ухвалою міської ради проголосити котів співмешканцями Києва - повноправними вільними жителями. Внести відповідні зміни до правил благоустрою, правил утримання будинків та прибудинкової території, зробити відповідні доповнення до повноважень. Києву – бути гуманним до тварин містом!

повний текст петиції

Хроніка подій

07.08.2017
Розсилка петиції "Визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Києва, дозволити їм вільно жити в підвалах, горищах та інших місцях їх постійного перебування та знищувати гризунів"

На петицію "Визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Києва, дозволити їм вільно жити в підвалах, горищах та інших місцях їх постійного перебування та знищувати гризунів" від 19-12-2016 дана наступна відповідь:

22.06.2017 на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення про заборону на вилов безпритульних котів у Києві. 

Документ вирішує питання поводження та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами.

Відповідно до рішення, забороняється вилов безпритульних котів на території міста Києва за винятком необхідності їх стерилізації, вакцинації та/або з метою прилаштування до нових власників. До цього процесу обов´язково мають бути залучені представники громадських зоозахисних організацій.

22.06.2017
Рішення

22.06.2017 на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли рішення про заборону на вилов безпритульних котів у Києві. 

Документ вирішує питання поводження та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами.

Відповідно до рішення, забороняється вилов безпритульних котів на території міста Києва за винятком необхідності їх стерилізації, вакцинації та/або з метою прилаштування до нових власників. До цього процесу обов´язково мають бути залучені представники громадських зоозахисних організацій.

Рішення Про деякі питання безпритульних котів у місті Києві

01.03.2017
Відповідь

   Відповідно до статті 23 Закону України «Про звернення громадян» і Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, затвердженого рішенням Київської міської ради від 08.10.2015 № 103/2006, за моїм дорученням від 08.02.2017 № 08/КО-1513(п) розглянуто ініційовану Вами та підтриману територіальною громадою міста Києва петицію «Визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Києва, дозволити їм вільно жити в підвалах, горищах та інших місцях їх постійного перебування та знищувати гризунів».

   Для вирішення питання регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами та відносин у сфері їх утримання, поводження з домашніми та іншими тваринами у місті Києві Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) підготував проект рішення Київської міської ради щодо продовження до 31.12.2017 строку дії Київської міської програми контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2012–2016 роки.

   Додатково інформую, що до кінця 2017 року буде завершено розроблення міської цільової програми контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на   2018–2020 роки, в якій неодмінно буде враховано пропозиції експертів, волонтерів та членів територіальної громади міста.

  Під час засідання постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики15.02.2017 вивчено аспекти порушеного в петиції питання, заслухано думки представників виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та громадськості. Члени комісії одноголосно підтримали ініційовану Вами електронну петицію.

   Також за результатами розгляду матеріалів комісія прийняла рішення звернутися до Головного управління Державної санітарно-епідеміологічноїслужби у місті Києві для отримання експертного висновку щодо відповідності перебування безпритульних котів у приміщеннях підвалів та горищ житлових будинків встановленим санітарним нормам, а також до Головного управління Національної поліції у місті Києві щодо детального вивчення випадків негуманного ставлення до тварин та посилення нагляду під час патрулювання.

   На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу 20.02.2017 одноголосно підтримано ініційовану Вами електронну петицію. Заступникові голови Київської міської державної адміністрації Пантелеєву П. О. запропоновано розробити та подати на розгляд комісії комплексний план заходів щодо утримання безпритульних тварин у місті Києві.

   Дякуємо Вам за небайдужість та активну громадянську позицію.

 

 

   З повагою

 

   Голова                                                                                   В. Кличко

 

5320

20.02.2017
Розгляд петиції:

20.02.2017 на виконання доручення Київського міського голови В.Кличка (доручення від 08.02.2017 №08/КО-1513 (п)) відбулося чергове засідання постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.

   Ухвалили: 

  1. Долучити до протоколу «Категоричні заперечення щодо надання вуличним котам дозволу вільно жити у підвалах, горищах та інших місцях житлових багатоквартирних будинків»;
  2. Заслухати на наступному засіданні постійної комісії звіт по результатах діяльності за 2016 рік КП «Притулок для тварин» та стану справ із запровадженням «Центру ідентифікації тварин»;
  3. Підтримати як ідею петицію №5320 «Визнати вуличних котів частиною екосистеми м. Києва, дозволити їм вільно жити в підвалах, горищах та інших місцях їх постійного перебування та знищувати гризунів»;
  4. Запропонувати заступнику голови КМДА Пантелеєву П.О. у термін до 20.03.17 р. розробити план заходів щодо утримання безпритульних тварин у м. Києві, враховуючи попередній досвід та зауваження, викладені у «Категоричних запереченнях щодо надання вуличним котам дозволу вільно жити у підвалах, горищах та інших місцях житлових багатоквартирних будинків», та надати його на розгляд постійної комісії.

Витяг ЖКГ

15.02.2017
Розгляд петиції

15.02.2017 на виконання доручення Київського міського голови В.Кличка (доручення від 08.02.2017 №08/КО-1513 (п)) відбулося чергове засідання постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики.

   Ухвалили: 

 1. Підтримати електронну петицію щодо визначення вуличних котів частиною екосистеми м. Києва, дозволу їм жити у підвалах, горищах та інших місцях їх постійного перебування та знищувати гризунів в частині питань, що належать до компетенції постійної комісії Київради з питань екологічної політики.

2. Звернутися до Департаменту житлово-комунальної інфраструктури та постійної комісії Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу з приводу надання пропозицій щодо перебування безпритульних котів у підвалах та на горищах житлових будинків.

3. Звернутися до Науково-дослідного інституту соціально-економічного розвитку міста та інституту зоології ім. Шмальгаузена з приводу надання пропозицій щодо визнання вуличних котів частиною екосистеми м. Києва.

4. Звернутися до Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві з приводу надання висновків щодо відповідності перебування безпритульних котів у приміщеннях підвалів та горищ житлових будинків санітарним нормам.

4. Звернутися до Головного управління національної поліції у м. Києві з приводу вивчення фактів негуманного ставлення до тварин. 

 

Витяг з протоколу

08.02.2017
Доручення

Київський міський голова Віталій Кличко доручив (доручення  від 08.02.2017 №08/КО-1513 (п)) постійній комісії Київської міської ради з питань з питань екологічної політики, постійній комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу та виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) розглянути електронну петицію в установленому порядку.

Петицію підписали