Вимагаємо прийняття Закону про роздільний збір побутових відходів в Києві та Київській області.

публікація На реалізаціі 14.03.2016
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 10262 підписів залишилось 0 підписів

Тільки Київ щомісяця продукує 100 000 тонн твердих побутових відходів, 3% з яких відправляються на переробку. Основна частина сміття вивозиться на численні полігони, а також - на стихійні звалища.

Треба негайно зупинити руйнування екосистеми Києва та всієї України!

Ми вимагаємо запровадити цивілізовану європейську систему управління відходами та прийняти Закон про роздільний збір відходів, який би включав в себе:

-організацію просвітницької діяльності серед населення

-надання умов для сортування сміття - установка спеціальних контейнерів на вулицях і в кожному дворі, на територіях освітніх (школи, вузи) та громадських закладів.

-розширену відповідальність виробників тари і упаковки(основні забруднювачі)

-покарання і штрафи за невиконання норм Закону(для юридичних та фізичних осіб)

-створення умов для переробки відходів в межах міста Києва та області (впровадження стимулюючих пільг для місцевих підприємців).

Прийняття Закону допоможе зробити місто охайним, зберегти величну красу природи, виховати дбайливе ставлення до ресурсів країни.

повний текст петиції

Хроніка подій

06.11.2017
Звітування на комісії щодо стану реалізації петиці

06 листопада 2017 року на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу було заслухано звіт щодо стану виконання петиції №456 «Вимагаємо прийняття Закону про роздільний збір побутових відходів в Києві та Київській області».

За інформацією Департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА збирання і вивезення відходів, очищення території в м. Києві регулюються нормами Законів України «Про відходи», «Про благоустрій населених пунктів», наказів Міністерства ЖКХ «Про затвердження Методичних рекомендацій з організації збирання, перевезення, перероблення та утилізації побутових відходів», «Про затвердження Методики роздільного збирання побутових відходів», «Про затвердження Методичних рекомендацій з визначення морфологічного складу твердих побутових відходів»; рішення Київської міської ради «Про затвердження Програми поводження з побутовими відходами у м. Києві на 2010 - 2015 роки», розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Про затвердження Схеми санітарного очищення м. Києва» тощо.

Норми чинного законодавства регулюють більшість питань, що порушуються у петиції «Щодо прийняття Закону про роздільний збір побутових відходів в м. Києві та Київській області». Разом з цим, питання щодо розширеної відповідальності виробників тари та пакувальних матеріалів і питання штрафів за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів знайшли відображення в змінах до Закону України  «Про відходи», що були розроблені КП «Київкомунсервіс» та Департаментом житлово-комунальної інфраструктури.

Враховуючи вищевикладене, Департаментом запропоновано направити листи до Київського міського голови із проханням зняти петицію з контролю як недоречну.

Також на засіданні нагадали, що постійною комісією з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу ще 20 вересня 2016 року направлено лист першому заступнику голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи з пропозицією у сприянні прискорення реалізації законопроектів № 3198-1, 3199-1, 3200-1, від 21.10.15 у зазначеному комітеті ВРУ за участі депутатів Київської міської ради – членів постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.

За повідомленням  Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу поданий проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з відходами щодо запобігання негативної дії відходів на навколишнє природне середовище.

Детально обговорення можна переглянути в записі онлайн-трансляції засідання. 

 

Витяг з протоколу

30.09.2016
Реалізація петиції:

За повідомленням  Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики рекомендував Верховній Раді України прийняти за основу поданий проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з відходами щодо запобігання негативної дії відходів на навколишнє природне середовище  (реєстр. №3198).

Відповідь ВРУ

20.09.2016
Реалізація петиції:

Постійною комісією з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу направлено лист першому заступнику голови Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи з пропозицією у сприянні прискорення реалізації законопроектів № 3198-1, 3199-1, 3200-1, від 21.10.15 у зазначеному комітеті ВРУ за участі депутатів Київської міської ради – членів постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.

 

Лист голови ПК

14.03.2016
Відповідь

На петицію "Вимагаємо прийняття Закону про роздільний збір побутових відходів в Києві та Київській області." від 08-11-2015 дана наступна відповідь:

   З метою дотримання норм, визначених статтею 23' Закону України «Про звернення громадян», у Київській міській раді було розглянуто в порядку, визначеному рішенням Київської міської ради від 08.10.2015 №103/2006 «Про затвердження Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій», ініційовану Вами петицію до Київської  міської ради, щодо якої  мною було надано доручення від 02.02.2016 № 08/КО-668 (п) розглянути її на черговому засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.

   За результатами опрацювання та у відповідності до рішення постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу була створена відповідна робоча група  Київської міської державної адміністрації  та  ухвалено рішення звернутися до профільного комітету Верховної Ради України з пропозицією про підтримку цієї електронної петиції та проханням прискорити ухвалення закону та низки законопроектів, які вже зареєстровані у Верховній Раді України та відпрацьовуються у її відповідних комітетах (проект закону України  «Про внесення змін до деяких законів України щодо поводження з побутовими відходами та стимулювання їх використання як альтернативного джерела енергії»  від 21.10.2015 № 3198-1,  проект закону  України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (щодо включення податку за виробництво й імпорт упаковки та товарів в упаковці до екологічного податку)                                              від 21.10.2015 № 3199-1, проект закону  України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо спрямування деяких видів екологічного податку на поводження з побутовими відходами) від 21.10.2015 № 3200-1.

  Передбачається, що ці нормативно-правові акти нададуть базові основи для їх використання в Києві та покращення екологічного стану нашого міста.

    Повністю поділяю стурбованість громадськості щодо необхідності врегулювання питання вивезення і роздільної переробки відходів та запровадження цивілізованої європейської системи управління відходами.

  Тому, з огляду на важливість порушеного у петиції питання вживатиму максимум зусиль щодо реалізації повноважень міської влади у заповненні правового вакууму та  втіленні концепції щодо роздільного збору побутових відходів у Києві в життя. 

     Про результати опрацювання наданих рішень Вас та громадськість буде поінформовано додатково.

 

     Київський міський голова                                                        В. Кличко

 

 

 

Відповідь на петицію

22.02.2016
Розгляд петиції:

22.02.16 року на виконання Київського міського голови В.Кличка від 02.02.2016 № 08/КО-668(п) відбулося засідання профільної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.

На засідання було ухвалено:

  • першому заступнику голови постійної комісії Ноздрє В.І., секретарю постійної комісії Костюшко О.П. спільно із ініціатором петиції Соколовою К.М. доопрацювати петицію №456 «Щодо прийняття Закону про роздільний збір побутових відходів в Києві та Київській області» з урахуванням інформації про Законопроекти;
  • звернутися до відповідного комітету Верховної Ради України з проханням щодо прискорення розгляду та внесення до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради України Законопроекту про роздільний збір побутових відходів;
  • запропонувати заступнику голови КМДА Пантелеєву П.О. запросити автора петиції №456 Соколову К.М. до участі у роботі відповідної робочої групи КМДА.

 

Про результати опрацювання наданих рішень громадськість буде поінформовано додатково. 

протокол №4 від 22.02.16 постійної комісії Київради з питань ЖКГ та ПЕК (витяг з протоколу)

http://kmr.gov.ua/uk/comisii/29/protokol -посилання на протокол засідання комісії (протокол №4)

 

03.02.2016
Доручення

Київський міський голова Віталій Кличко доручив (доручення від від 02.02.2016 № 08/КО-668(п))  Постійній комісії Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу розглянути електронну петицію в установленому порядку.

Петицію підписали