Вимагаємо прийняття Закону про роздільний збір побутових відходів в Києві та Київській області.

публікація Відповідь від 14.03.2016
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 10262 підписів залишилось 0 підписів

Тільки Київ щомісяця продукує 100 000 тонн твердих побутових відходів, 3% з яких відправляються на переробку. Основна частина сміття вивозиться на численні полігони, а також - на стихійні звалища.

Треба негайно зупинити руйнування екосистеми Києва та всієї України!

Ми вимагаємо запровадити цивілізовану європейську систему управління відходами та прийняти Закон про роздільний збір відходів, який би включав в себе:

-організацію просвітницької діяльності серед населення

-надання умов для сортування сміття - установка спеціальних контейнерів на вулицях і в кожному дворі, на територіях освітніх (школи, вузи) та громадських закладів.

-розширену відповідальність виробників тари і упаковки(основні забруднювачі)

-покарання і штрафи за невиконання норм Закону(для юридичних та фізичних осіб)

-створення умов для переробки відходів в межах міста Києва та області (впровадження стимулюючих пільг для місцевих підприємців).

Прийняття Закону допоможе зробити місто охайним, зберегти величну красу природи, виховати дбайливе ставлення до ресурсів країни.

повний текст петиції

Хроніка подій

14-03-2016
Відповідь

На петицію "Вимагаємо прийняття Закону про роздільний збір побутових відходів в Києві та Київській області." від 08-11-2015 дана наступна відповідь:

   З метою дотримання норм, визначених статтею 23' Закону України «Про звернення громадян», у Київській міській раді було розглянуто в порядку, визначеному рішенням Київської міської ради від 08.10.2015 №103/2006 «Про затвердження Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій», ініційовану Вами петицію до Київської  міської ради, щодо якої  мною було надано доручення від 02.02.2016 № 08/КО-668 (п) розглянути її на черговому засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.

   За результатами опрацювання та у відповідності до рішення постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу була створена відповідна робоча група  Київської міської державної адміністрації  та  ухвалено рішення звернутися до профільного комітету Верховної Ради України з пропозицією про підтримку цієї електронної петиції та проханням прискорити ухвалення закону та низки законопроектів, які вже зареєстровані у Верховній Раді України та відпрацьовуються у її відповідних комітетах (проект закону України  «Про внесення змін до деяких законів України щодо поводження з побутовими відходами та стимулювання їх використання як альтернативного джерела енергії»  від 21.10.2015 № 3198-1,  проект закону  України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (щодо включення податку за виробництво й імпорт упаковки та товарів в упаковці до екологічного податку)                                              від 21.10.2015 № 3199-1, проект закону  України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо спрямування деяких видів екологічного податку на поводження з побутовими відходами) від 21.10.2015 № 3200-1.

  Передбачається, що ці нормативно-правові акти нададуть базові основи для їх використання в Києві та покращення екологічного стану нашого міста.

    Повністю поділяю стурбованість громадськості щодо необхідності врегулювання питання вивезення і роздільної переробки відходів та запровадження цивілізованої європейської системи управління відходами.

  Тому, з огляду на важливість порушеного у петиції питання вживатиму максимум зусиль щодо реалізації повноважень міської влади у заповненні правового вакууму та  втіленні концепції щодо роздільного збору побутових відходів у Києві в життя. 

     Про результати опрацювання наданих рішень Вас та громадськість буде поінформовано додатково.

 

     Київський міський голова                                                        В. Кличко

 

 

 

Відповідь на петицію

22-02-2016
Розгляд петиції:

22.02.16 року на виконання Київського міського голови В.Кличка від 02.02.2016 № 08/КО-668(п) відбулося засідання профільної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.

На засідання було ухвалено:

  • першому заступнику голови постійної комісії Ноздрє В.І., секретарю постійної комісії Костюшко О.П. спільно із ініціатором петиції Соколовою К.М. доопрацювати петицію №456 «Щодо прийняття Закону про роздільний збір побутових відходів в Києві та Київській області» з урахуванням інформації про Законопроекти;
  • звернутися до відповідного комітету Верховної Ради України з проханням щодо прискорення розгляду та внесення до порядку денного пленарного засідання Верховної Ради України Законопроекту про роздільний збір побутових відходів;
  • запропонувати заступнику голови КМДА Пантелеєву П.О. запросити автора петиції №456 Соколову К.М. до участі у роботі відповідної робочої групи КМДА.

 

Про результати опрацювання наданих рішень громадськість буде поінформовано додатково. 

протокол №4 від 22.02.16 постійної комісії Київради з питань ЖКГ та ПЕК (витяг з протоколу)

http://kmr.gov.ua/uk/comisii/29/protokol -посилання на протокол засідання комісії (протокол №4)

 

03-02-2016
Доручення

Київський міський голова Віталій Кличко доручив (доручення від від 02.02.2016 № 08/КО-668(п))  Постійній комісії Київради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу розглянути електронну петицію в установленому порядку.

Надано відповідь

Петицію підписали