Запрет на использование и продажу одноразовых полиэтиленовых пакетов

публікація На реалізаціі 26.05.2016
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 10415 підписів залишилось 0 підписів

Экологи мира озабочены вопросом переработки полиэтилена.
Многие из нас даже не задумываются, что участвуют в уничтожении окружающей среды, покупая или беря бесплатно в магазинах одноразовые полиэтиленовые пакеты. Давно доказано, что выброшенный на свалку, а не утилизированный по всем правил полиэтилен полностью разлагается за период, превышающий 100 лет. Проблема использованных пакетов в мире стоит уже настолько остро, что во многих странах приняты или разрабатываются законодательные акты, которые прямо запрещают использовать полиэтиленовые пакеты. Взамен потребителям предлагаются бумажные пакеты, которые полностью безопасны для человека и не нарушают экологический баланс. Ярким примером отказа от пакетов из полиэтилена в пользу бумажной упаковки служит закон, подписанный губернатором Калифорнии. Согласно документу, действие которого вступило в силу 1 июля 2015 года, на территории штата запрещено любое использование одноразовых полиэтиленовых пакетов.

повний текст петиції

Хроніка подій

15.03.2018
Розсилка петиції "Запрет на использование и продажу одноразовых полиэтиленовых пакетов"

На петицію "Запрет на использование и продажу одноразовых полиэтиленовых пакетов" від 27-01-2016 дана наступна відповідь:

На виконання плану заходів, спрямованих на реалізацію порушених в електронній петиції питань, Київською міською радою було прийнято рішення «Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо заборони використання та продажу поліетиленових пакетів на законодавчому рівні».

31.01.2018
Реалізація петиції:

31.01.2018 року на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики розглядалося питання заслуховування звіту про стан виконання плану заходів, спрямованих на реалізацію електронної петиції. За результатами розгляду, комісією ВИРІШЕНО:

1.Інформацію взяти до відома.

2.Звернутися до Київського міського голови  з відповідним обґрунтуванням  щодо вирішення порушених у петиції  «Запрет на использование и продажу одноразовых полиэтиленовых пакетов» від 27.01.2016 № 2125 питань та зняти  її з контролю. 

Витяг з протоколу

07.11.2017
Реалізація петиції:

За поданням постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики зареєстровано проект рішення Київської міської ради «Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо заборони використання та продажу одноразових поліетиленових пакетів» (№08/231-2684/ПР).

Зазначений проект рішення включено до порядку денного пленарного засідання V сесії Київської міської ради. 

Проект рішення

06.09.2017
Реалізація петиції:

06 вересня 2017 року під час засідання постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики заслухано звіт актуального стану реалізації петиції. За результатами вирішено:

  1. Взяти до відома інформацію Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища про результати заходів, вжитих відповідно до плану дій, спрямованих на реалізацію електронної петиції №2125 «Про заборону на використання та продаж одноразових поліетиленових пакетів».
  2. Рекомендувати управлінню екології та природних ресурсів Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища підготувати проект рішення «Про звернення до Верховної ради України» з приводу прийняття Закону України «Про заборону на використання та продаж одноразових поліетиленових пакетів».

Витяг з протоколу засідання ПК

27.04.2017
Розгляд петиції:

На виконання доручення Київського міського голови В. Кличко (доручення від 20.04.2016 №08/КО-5100(п)) відбулося засідання постійної комісії Київської міської ради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики під час якого було розглянуто порушенні у петиції питання.

За результатами розгляду ухвалено:

Підтримати петицію щодо заборони використання та продажу одноразових поліетиленових пакетів.

Рекомендувати профільній постійній комісії Київської міської ради з питань екологічної політики підготувати звернення до Верховної Ради України щодо врегулювання питання порушеного в петиції на законодавчому рівні.

Витяг з протоколу засідання ПК

06.04.2017
План заходів

Відповідно до вимог Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій затвердженого рішенням Київської міської ради від 09.02.2017 №817/1821 розроблено план заходів, спрямованих на реалізацію порушених в електронній петиції 

План заходів

26.05.2016
Відповідь

На петицію "Запрет на использование и продажу одноразовых полиэтиленовых пакетов" від 27-01-2016 дана наступна відповідь:

    Відповідно до статті 23 Закону України «Про звернення громадян» і Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, затвердженого рішенням Київської міської ради від 08 жовтня 2015 року № 103/2006, за моїм дорученням від 20 квітня 2016 року № 08/КО-5100(п) на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики розглянуто ініційовану Вами та підтриману територіальною громадою міста Києва петицію «Заборона на використання та продаж одноразових поліетиленових пакетів».

       На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики 27 квітня 2016 року було заслухано інформацію профільних структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської держаної адміністрації та підтримано ініційовану Вами петицію.

   Відповідно до норм чинного законодавства органи місцевого самоврядування не мають необхідних повноважень щодо обмеження продажу та використання поліетиленових пакетів.

       Водночас, у Верховній Раді України опрацьовується законопроект від 06 жовтня 2015 року № 3237 «Про обмеження виробництва, використання, ввезення і розповсюдження полімерних пакетів». З огляду на це постійна комісія Київської  міської ради з питань екологічної політики спільно з Департаментом житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київради (Київської міської держаної адміністрації) підготує проект рішення Київської міської ради «Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради України щодо прискорення прийняття Закону України «Про обмеження виробництва, використання, ввезення і розповсюдження полімерних пакетів».

      Дякую Вам за виявлену небайдужість та активність.

 

 

З повагою

Голова                                                                                           В. Кличко

 

Відповідь на петицію:

04.05.2016
Розгляд:

27.04.16 року на виконання доручення Київського міського голови В. Кличко (доручення   від 20.04.2016 №08/КО-5100(п))  відбулося засідання профільної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики.

На засідання було ухвалено:

1. Підтримати електронну петицію щодо заборони використання та продажу на території м. Києва поліетиленових пакетів.
2. Підготувати проект рішення Київради «Про звернення Київської міської ради до Верховної Рад України з приводу необхідності прискорення прийняття Закону України «Про обмеження виробництва, використання, ввезення і розповсюдження полімерних пакетів».

Витяг з протоколу

22.04.2016
Доручення

Київський міський голова Віталій Кличко доручив (доручення  від 20.04.2016 №08/КО-5100(п)) постійній комісії Київради з питань екологічної політики й комісії з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики розглянути електронну петицію в установленому порядку.

Петицію підписали