Введення мораторію на забудову території, прилеглої до меж національного парку Голосіївський

публікація Відповідь від 28.03.2016
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 10242 підписів залишилось 0 підписів

Шановне панство!

Просимо Вас приєднатись до СПАСІННЯ ГОЛОСІЇВСЬКОГО ЛІСУ!
З усіх сторін впритул до меж національного природного парку Голосіївський – об’єкту природно-заповідного фонду (ПЗФ) – підступають забудовники. Деякі вже почали свою брудну справу навіть всередині лісу (знищили 500-річні дуби та перекопали галявину на ділянці 10га під будівництво «Дитячої лкарні майбутнього», яке не відбулося, біля обсерваторії – http://life.pravda.com.ua/society/2015/12/29/205573/).
Як об’єкт ПЗФ загальнодержавного значення, Голосіївський ліс має право та повинен бути захищений охоронною зоною чи буферними парками. Вони мають стримувати антропогенне навантаження мегаполісу– шашлики, катання на мотоциклах, квдрациклах, витоптування цінного лісового покриву і таке інше. Це заважає існуванню віковічних дубів, червонокнижних рослин та різних великих та малих мешканців лісу. Ліс дістався нам в спадщину і ми маємо його залишити нашим нащадкам таким самим, яким одержали.
Нажаль, природоохоронне законодавство досить слабке і не дає конкретних розмірів охоронної зони, але наказує, що вона неодмінно має бути. Голосіївський національний парк досі не має затвердженої охоронної зони.
Наш мер Віталій Кличко та Київрада можуть виправити цю ситуацію, якщо введуть МОРАТОРІЙ НА ЗАБУДОВУ території, прилеглої до меж національного парку, завширшки 500 метрів. Якщо будуть сприяти розбудові тут зелених зон та рекреаційної інфраструктури замість будівництва 27-поверхових комерційних будівель. Це стане підтвердженням, що Київрада та мер мають ПОВАГУ ДО МІСТА, УНІКАЛЬНОГО ГОЛОСІЇВСЬКОГО ЛІСУ ТА КИЯН.

Вимагаємо:
- терміново скасувати рішення Київради від 10.11.2012р.№322/8606 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою Службі безпеки за адресою: вул. Полковника Потєхіна-9, де розташована законсервована військова частина. Призначення ділянки по кадастру - оборона, житлова комерційна забудова протизаконна. Фактично знищене узлісся Голосіївського лісу. Розпочаті будівельні роботи на площі 5 га по риттю котлованів та влаштуванню свайного поля під 27-поверховий мікрорайон впритул до лісу. Ділянку передати НПП Голосіївський (земля була вилучена під «глушилку» СБУ з комунальної власності, туди ж має бути повернута);
- скасувати Рішення Київської міської ради № 49/1104 «Про надання клінічній лікарні «Феофанія» ДУС земельної ділянки для будівництва ВЦОЗМД на вул. Академіка Заболотного, 21 у Голосіївському районі м. Києва»;
- звернутися від Київради до Президента України Петра Порошенка про повернення ділянки, виділеної Указом президента під «Дитячу лікарню майбутнього» та повернення землі НПП Голосіївський;
- звернутися від Київради до Президента України Петра Порошенка про прийняття природоохоронних обов’язків Експоцентром України (що знаходиться в підпорядкуванні Державного управління справами, де садова та лісопаркова території становлять 175 га;
- при розробленні ДПТ по вул. Ягідна – Самбурки керуватись діючим до 2020 року Генеральним Планом;
- організувати буферний парк на території за адресою: пр-т Науки, 46, де СКАСОВАНО незаконну забудову.

«ВСЕМ МИРОМ» ЗАХИСТИМО ДОРОГОЦІННЕ ДОВКІЛЛЯ!

повний текст петиції

Хроніка подій

28-03-2016
Відповідь

На петицію "Введення мораторію на забудову території, прилеглої до меж національного парку Голосіївський" від 29-12-2015 дана наступна відповідь:

     Для дотримання норм, визначених статтею 23¹ Закону України «Про звернення громадян», відповідно до рішення Київської міської ради від 08.10.2015 № 103/2006 «Про затвердження Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій» ініційовану Вами та підтриману територіальною громадою міста Києва електронну петицію до Київської міської ради № 1749 «Введення мораторію на забудову території, прилеглої до меж національного парку Голосіївський» було розглянуто на засіданнях постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики 24.02.2016 та постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування 01.03.2016.

   Для опрацювання питання щодо винесення в натуру меж НПП «Голосіївський» та введення мораторію на забудову буферної зони на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики було створено робочу групу, до складу якої увійшли депутати Київської міської ради – члени вищезазначених постійних комісій, представники Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), НПП «Голосіївський» та громадськості.

За результатами розгляду вказаного питання Вас буде додатково поінформовано.

 

 

З повагою

 

Київський міський голова                                                    В. Кличко

Відповідь на петицію:

24-02-2016
Розгляд петиції:

24.02.2016 на виконання доручення заступника міського голови-секретаря Київської міської ради Прокопіва В. від 10.02.2016 № 08/КО-1342(п) відбулося засідання постійної комісії Київської міської ради  з питань екологічної політики

На засіданні було ухвалено:

1. Підтримати електрону петицію щодо введення мораторію на забудову території, прилеглої до меж НПП «Голосіївський» в межах повноважень.

2. Створити робочу групу з опрацювання винесення в натуру меж НПП «Голосіївський» з метою подальшого створення навколо НПП «Голосіївський» буферної зони та введення мораторію на її забудову у складі депутатів постійної комісії – Антонової О.Ю., Новікова О.О., Москаля Д.Д., Пилипенка С.О., Пинзеник О.О., Департаменту земельних ресурсів, Департаменту містобудування та архітектури, НПП «Голосіївський» та громадськості.

Витяг з протоколу №4 від 24.02.2016

Протокол засідання постійної комісії Київради з питань екологічної політики № 4 від 24.02.2016

10-02-2016
Доручення:

10.02.2016 року заступник міського голови-секретар Київської міської ради Володимир Прокопів  доручив (доручення від 10.02.2016 №08/КО-1342(п)) постійним комісіям Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування та з питань екологічної політики розглянути електронну петицію в установленому порядку.

Надано відповідь

Петицію підписали