Введення мораторію на забудову території, прилеглої до меж національного парку Голосіївський

публікація На реалізаціі 28.03.2016
 

Автор петиції:

0 10000
Зібрано 10242 підписів залишилось 0 підписів

Шановне панство!

Просимо Вас приєднатись до СПАСІННЯ ГОЛОСІЇВСЬКОГО ЛІСУ!
З усіх сторін впритул до меж національного природного парку Голосіївський – об’єкту природно-заповідного фонду (ПЗФ) – підступають забудовники. Деякі вже почали свою брудну справу навіть всередині лісу (знищили 500-річні дуби та перекопали галявину на ділянці 10га під будівництво «Дитячої лкарні майбутнього», яке не відбулося, біля обсерваторії – http://life.pravda.com.ua/society/2015/12/29/205573/).
Як об’єкт ПЗФ загальнодержавного значення, Голосіївський ліс має право та повинен бути захищений охоронною зоною чи буферними парками. Вони мають стримувати антропогенне навантаження мегаполісу– шашлики, катання на мотоциклах, квдрациклах, витоптування цінного лісового покриву і таке інше. Це заважає існуванню віковічних дубів, червонокнижних рослин та різних великих та малих мешканців лісу. Ліс дістався нам в спадщину і ми маємо його залишити нашим нащадкам таким самим, яким одержали.
Нажаль, природоохоронне законодавство досить слабке і не дає конкретних розмірів охоронної зони, але наказує, що вона неодмінно має бути. Голосіївський національний парк досі не має затвердженої охоронної зони.
Наш мер Віталій Кличко та Київрада можуть виправити цю ситуацію, якщо введуть МОРАТОРІЙ НА ЗАБУДОВУ території, прилеглої до меж національного парку, завширшки 500 метрів. Якщо будуть сприяти розбудові тут зелених зон та рекреаційної інфраструктури замість будівництва 27-поверхових комерційних будівель. Це стане підтвердженням, що Київрада та мер мають ПОВАГУ ДО МІСТА, УНІКАЛЬНОГО ГОЛОСІЇВСЬКОГО ЛІСУ ТА КИЯН.

Вимагаємо:
- терміново скасувати рішення Київради від 10.11.2012р.№322/8606 про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою Службі безпеки за адресою: вул. Полковника Потєхіна-9, де розташована законсервована військова частина. Призначення ділянки по кадастру - оборона, житлова комерційна забудова протизаконна. Фактично знищене узлісся Голосіївського лісу. Розпочаті будівельні роботи на площі 5 га по риттю котлованів та влаштуванню свайного поля під 27-поверховий мікрорайон впритул до лісу. Ділянку передати НПП Голосіївський (земля була вилучена під «глушилку» СБУ з комунальної власності, туди ж має бути повернута);
- скасувати Рішення Київської міської ради № 49/1104 «Про надання клінічній лікарні «Феофанія» ДУС земельної ділянки для будівництва ВЦОЗМД на вул. Академіка Заболотного, 21 у Голосіївському районі м. Києва»;
- звернутися від Київради до Президента України Петра Порошенка про повернення ділянки, виділеної Указом президента під «Дитячу лікарню майбутнього» та повернення землі НПП Голосіївський;
- звернутися від Київради до Президента України Петра Порошенка про прийняття природоохоронних обов’язків Експоцентром України (що знаходиться в підпорядкуванні Державного управління справами, де садова та лісопаркова території становлять 175 га;
- при розробленні ДПТ по вул. Ягідна – Самбурки керуватись діючим до 2020 року Генеральним Планом;
- організувати буферний парк на території за адресою: пр-т Науки, 46, де СКАСОВАНО незаконну забудову.

«ВСЕМ МИРОМ» ЗАХИСТИМО ДОРОГОЦІННЕ ДОВКІЛЛЯ!

повний текст петиції

Хроніка подій

12.12.2017
Звіт на комісії актуального стану виконання петиці

на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування заслуховувасязвіт актуального стану виконання плану заходів, спрямованих на реалізацію порушених в електронній петиції питань.

В обговорення взяли участь: автор петиції Микита Юренєв, заступник директора Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища - начальник управління екології та природних ресурсів Андрій Мальований.

Відповідно до затвердженого плану заходів, спрямованих на реалізацію порушених у петиції питань протягом ІІІ-ІV кварталу 2017 року необхідно направити на розгляд Постійних комісій Київської міської ради з питань екологічної політики та з питань містобудування, архітектури та землекористування проект рішення Київської міської ради про затвердження Положення про охоронну зону НПП «Голосіївський», з урахуванням території Біличанського лісу відповідно до Указу Президента України від 01.05.2014 №446/2014 «Про зміну меж національного природного парку «Голосіївський».

За результатом обговорення, комісією вирішено надати доручення Департаменту архітектори та землекористування надати комісії інформацію щодо ДПТ на території біля НПП «Голосіївський», а також надати доручення Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища врахувати пропозиції громадськості в проекті рішення Київської міської ради про затвердження Положення про охоронну зону НПП «Голосіївський».

Деталі розгляду в записі онлайн-трансляції засідання постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування.

19.09.2017
Реалізація петиції:

19 вересня на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування заслуховувалися звіти щодо реалізації таких петицій:

№517 «Зробити Київ дружнім та безбар’єрним для всіх категорій громадян», автор Онищенко Вікторія. Відповідальний заступник міського голови Поворозник М.Ю., відповідальний структурний підрозділ - Департамент соціальної політики
№713 «Ландшафтний природний парк замість забудови південних Осокорків», автор Петелицький Михайло Миколайович. Відповідальні заступники міського голови Пантелеєв П.О. та Спасибко О.В.
№1749 «Введення мораторію на забудову території, прилеглої до меж національного парку Голосіївський», автор Юренєв Микита Дмитрович. Відповідальний заступник міського голови Спасибко О.В., відповідальний структурний підрозділ - Департамент містобудування та архітектури
№2251 «Зупинити будівництво в парку «Юність» на Борщагівці», автор Тищенко Віра Михайлівна. Відповідальний заступник міського голови Спасибко О.В., відповідальний структурний підрозділ - Департамент містобудування та архітектури
№ 4179 «Немедленно остановить строительство ТРЦ на кругу станции метро (Героев Днепра)», автор Касьяненко Павло. Відповідальний заступник міського голови Спасибко О.В., відповідальний структурний підрозділ - Департамент з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва
№ 5174 «Повернути історичний вигляд Андріївському узвозу, який є загальним спадком всього Українського народу. Знести новый фасад театру, та зобов`язати поверти іторичний вигляд будинку.», автор Назаренко Віктор Григорович. Відповідальний заступник міського голови Спасибко О.В., відповідальний структурний підрозділ - Департамент містобудування та архітектури
№5194 «Зняти з розгляду проект «Детального плану території комплексної реконструкції житлового масиву Святошин-2 м. Києва». Зберегти 40 га унікальних святошинських лісів для Києва і не дати їх знищити, не дозволити незаконних забудов Святошина.», автор Ступа Олег Олегович. Відповідальний заступник міського голови Спасибко О.В., відповідальний структурний підрозділ - Департамент містобудування та архітектури.

Витяг з протоколу засідання ПК

06.09.2017
Реалізація петиції:

06 вересня 2017 року під час засідання постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики заслухано звіт актуального стану реалізації петиції. За результатами вирішено:

  1. Взяти до відома інформацію Департаменту земельних ресурсів, Департаменту містобудування та архітектури, КО «Інститут генерального плану м. Києва», Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища про результати заходів, вжитих відповідно до плану заходів, спрямованих на реалізацію електронної петиції №1749 щодо винесення в натуру меж НПП «Голосіївський», з метою подальшого створення навколо НПП «Голосіївський» буферної зони та введення мораторію на її забудову.
  2. Підтримати внесення на розгляд пленарного засідання Київської міської ради проекту рішення «Про охоронну зону Національного природного парку «Голосіївський», напрацьованого робочою групою постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політки з залученням профільних структурних підрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Витяг з протоколу засідання ПК

03.05.2017
План заходів

Відповідно до вимог Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій затвердженого рішенням Київської міської ради від 09.02.2017 №817/1821 розроблено план заходів, спрямованих на реалізацію порушених в електронній петиції 

План заходів

24.01.2017
Розгляд петиції

На виконання доручення заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Прокопіва В.В. від 10.02.2016 №08/КО-1342(п) відбулося чергове засідання постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування на якому розглянуто петицію «Введення мораторію на забудову території, прилеглої до меж національного парку Голосіївський.

За результатами розгляду ухвалили:

Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) після встановлення меж Національного природного парку «Голосіївський», вжити організаційно-правові заходи щодо встановлення охоронної зони навколо Національного природного парку «Голосіївський», з метою недопущення незаконної забудови на прилеглій навколо об’єкта природно-заповідного фонду території.

Витяг з протоколу

28.03.2016
Відповідь

На петицію "Введення мораторію на забудову території, прилеглої до меж національного парку Голосіївський" від 29-12-2015 дана наступна відповідь:

     Для дотримання норм, визначених статтею 23¹ Закону України «Про звернення громадян», відповідно до рішення Київської міської ради від 08.10.2015 № 103/2006 «Про затвердження Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій» ініційовану Вами та підтриману територіальною громадою міста Києва електронну петицію до Київської міської ради № 1749 «Введення мораторію на забудову території, прилеглої до меж національного парку Голосіївський» було розглянуто на засіданнях постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики 24.02.2016 та постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування 01.03.2016.

   Для опрацювання питання щодо винесення в натуру меж НПП «Голосіївський» та введення мораторію на забудову буферної зони на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики було створено робочу групу, до складу якої увійшли депутати Київської міської ради – члени вищезазначених постійних комісій, представники Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), НПП «Голосіївський» та громадськості.

За результатами розгляду вказаного питання Вас буде додатково поінформовано.

 

 

З повагою

 

Київський міський голова                                                    В. Кличко

Відповідь на петицію:

24.02.2016
Розгляд петиції:

24.02.2016 на виконання доручення заступника міського голови-секретаря Київської міської ради Прокопіва В. від 10.02.2016 № 08/КО-1342(п) відбулося засідання постійної комісії Київської міської ради  з питань екологічної політики

На засіданні було ухвалено:

1. Підтримати електрону петицію щодо введення мораторію на забудову території, прилеглої до меж НПП «Голосіївський» в межах повноважень.

2. Створити робочу групу з опрацювання винесення в натуру меж НПП «Голосіївський» з метою подальшого створення навколо НПП «Голосіївський» буферної зони та введення мораторію на її забудову у складі депутатів постійної комісії – Антонової О.Ю., Новікова О.О., Москаля Д.Д., Пилипенка С.О., Пинзеник О.О., Департаменту земельних ресурсів, Департаменту містобудування та архітектури, НПП «Голосіївський» та громадськості.

Витяг з протоколу №4 від 24.02.2016

Протокол засідання постійної комісії Київради з питань екологічної політики № 4 від 24.02.2016

10.02.2016
Доручення:

10.02.2016 року заступник міського голови-секретар Київської міської ради Володимир Прокопів  доручив (доручення від 10.02.2016 №08/КО-1342(п)) постійним комісіям Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування та з питань екологічної політики розглянути електронну петицію в установленому порядку.

Петицію підписали